Saabin ostaminen nyt hulluutta?

FiatistaSaabiinko

Mites kuten kaikki tietää Saabin taru on lopussa niin saako vielä varaosia saabeihin? Kannattaako ostaa enää 9-3 saabia?

3

4599

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Adhokki

      Kaikki Opeleiden ja GM varaosat käy Saabbeihin. Täällähän on todistettu sata kertaa että Saab on Opelin kopio. Opeleiden varaosat ovat laadukkaita ja halpoja ja niitä myy kaikki varaosaliikkeet.

      • osiariittää

        Ei ihan noin Esim. og 9-5 saabissa on ihan eri kone ja peruja saabilta, mutta varaosia saa koska Ruotsissa on myös uustuotantoa Saabin osille juurikin varaosien saatavuuden varmistamiseksi maailman laajuisesti! Joitakin osia voi joutua vähän odottamaan, jos ei ole varastossa niin menee tovi, ennen kuin uutta osaa saavat tehtyä.


    • sisoisko

      Jos ja kun halvalla saa, niin mikäpä ettei. Eivät tavalliset huolto-osat heti lopu, kun Saabeja on vielä Ruotsissa liikenteessä kymmeniä tuhansia. Viimeisen ysivitosen kohdalla oli ongelmia jo uutena, kun niitä ei montaa tehty. Siihenkin sopivat ensimmäisen Insignian tekniikan osat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45349
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11233
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      207
      10873
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9711
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8528
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6511
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3210
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2212
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      37
      1609
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1510
    Aihe