Trolli joukossamme!

Hei, nyt sain ikävä kyllä Trollin seurakseni, eli on todella vaikeaa seurata vastattuja ja vastaamattomia ihmisten kysymyksiä/viestejä.

Voisiko ylläpito olla vähän tarkempi näitten viestien suhteen ja poistaisi asiottomat viestit, kiitos! Toki joskus huumori on " poikaa", mutta koen, että jotkut " letkautukset " on hyvinkin loukkaavia kysyjiä kohtaan.

T. Taika

6

469

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tarkoitus on loukata myös sinua, huijari.

    • he-ma

      Kiitos kommentistasi he-ma! Minä kyllä kestän kritiikin, mutta entä nämä muut tällä palstalla?

      Teen tätä näkemistyötä/tulkintoja vapaaehtoisesti, ilmaiseksi ihmisille, eli siinä ei liene mitään pahaa? Kerron asioita mitä nousee itsekunkin kysyjän kohdalle. Aina ei voi onnistua, mutta parhaani koetan :)

      Nyt kiinnostaakin tuo sinun näkemys, miksi tahdot saada tälle palstalle tuota pahaa mieltä jaettavaksi? Mutta kaikesta huolimatta, Hyvää Ystävänpaivää he-ma :)

      T. Taika

    • plolli

      Trollit pois ylläpito! Että saadaan asiallista keskustelua tai siten kirjautumisen kautta vastaukset kysymyksineen että ylläpito saa jauhajat ja katkerat kiusaajat pois keskuudestamme lopullisesti.Näkijät eivät kohta enää vastaa koska pilaajat vie maun koko touhulta ja loukkaa kysyjiä jatkuvasti !

      • VL.Kominkinen

        Montako niitä itseään näkijäksi kirjoittavaa sivustolla on?
        Taitaa löytyä yksi, joka pitää sivustoa hallinassa. Epäilen hänen heittävän kysymyksiä itselle joihin myös vastaa.


      • VL.Kominkinen

        Sinähän se jännä tyyppi olet. " Törmään" sinuun kohta lähes joka viestin lopussa :) Ja eiei, mulla on tekemistä ihan riittävästi näitten oikeitten kysyjien suhteen, en todellakaan tarvitse sivupersoonia kysymyksiä asettamaan. Mihin minä ede sellaista pönkitystä tarvitsen, että kysyn ja vastaan itselleni ( ja vielä täällä ennustukset palstalla ). Outo asetelma, epäilyksesi meni kyllä nyt metsään, sori vaan :)

        No, pikkuhiljaa sinä saat aikaan sen, että en viitsi enää sinun kanssasi vääntää kättä tästä kuviosta. Sulle on myös koko palsta avoinna, ei minun tarvitse hallita tätä koko systeemiä. Ala sinäkin Näkijäksi, niin saat osasi kysymyksistä. Ja onhan täällä muitakin näkijöitä, jotka vastaa satunnaisesti kysyjille.
        Sulla on nähtävästi joku henkilökohtainen ongelma , jota koetat nyt työntää minun niskoille, mutta Hyvä VL.Kominkinen, ei se maailma niin pyöri, että sinä alat kumota minun tekemiset ja minä koetan taas kumota sinun tekemiset ... Hyvää Jatkoa :)

        T. Taika


    • sykoloki

      JOO,toi trollihan on yks ja sama itse,eri nimillä kirjoittaa mutta saman kaavan mukaan. Hänellä on joku ongelma ja pahasti,kostaa ja työstää itseesnä kohdistunutta katkeruutta ja kiusaamistaan muihin kun on varmasti todella yksinäinen kun tällä palstalla kuitenkin lukee suurella mielenkiinnolla ihmisten kysymtksiä,itsehän tuo eri nimimerkein yrittää hallita palstaa koska muualla hän on näkymätön ja huomaamaton,tuntee elävänsä jos joku provosoituu, todellä epätoivonen ihmisraikka, toivottavasti tuo seuraa muutakin maailmaa kuin täällä päteen ja tuntee edes olevansa olemassa jollain tavoin-sisäistä vihaansa purkaa ventovieraisiin ihmisiin,terapian tarpeessa,älkää ihmiset reagoiko trollien kommentteihin,siitähän ne saa pontta käsiinsä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      249
      6438
    2. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      197
      5992
    3. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      21
      5547
    4. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      121
      4303
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      145
      3548
    6. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      130
      3363
    7. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      23
      3056
    8. Töppö-persut ovat todella tyhmiä

      sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan
      Maailman menoa
      8
      2512
    9. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      274
      2497
    10. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      138
      2357
    Aihe