Ihana Taika

Säpäleinä

Olen miettinyt miksi punatukkainen kaverini on etäinen minua kohtaan.Olen kateellinen hänen ja toisen ystäväni hyvistä väleistä ja minä tunnen itseni ulkopuoliseksi.Olen myös miettinyt miksi mies joka oli minulle tärkeä ei enää pidä yhteyttä.Tunnen itseni huonoksi ,rumaksi ja tyhmäksi.Lämmin kiitos vastauksistasi

1

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Säpäleinä
      On aika antaa sinulle voimaannuttavaa energiaa, tunne sen lämpö sydämesi alla. Olet sisimmässäsi hyvä ihminen, mutta nyt tuo itsetunnon puute syö sinua todella voimakkaasti. Mies, joka on "kadonnut" ei todellisuudessa ole mihinkään kadonnut, vaan hän pitää hengähdystaukoa. Sitten se ystävyyssuhde, jossa koet olevasi ulkopuolinen. Se tunne kumpuaa sinun lapsuudesta. Lapsena sinut tehtiin " näkymättömäksi" joissain tilanteissa ja nyt aikuisuuden kynnyksellä sama pelko alkaa toistamaan itseään. Ei sinua ole jätetty ulkopuolelle, vaan olet itse hakeutunut ulkopuoliseksi. Se on sinun omaa tunnetta.
      Toivon sinulle voimaa ja hyvää energiaa kasata itsetunto ja tuntea olevasi taas se " Kaunis, Rietas ja Onnellinen nainen", mitä olet taannoin ollutkin :)

      T. Taika

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      85
      1768
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      120
      1174
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      62
      1050
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      62
      936
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      74
      856
    6. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      800
    7. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      79
      798
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      796
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      45
      777
    10. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      757
    Aihe