Ihana Taika

Säpäleinä

Olen miettinyt miksi punatukkainen kaverini on etäinen minua kohtaan.Olen kateellinen hänen ja toisen ystäväni hyvistä väleistä ja minä tunnen itseni ulkopuoliseksi.Olen myös miettinyt miksi mies joka oli minulle tärkeä ei enää pidä yhteyttä.Tunnen itseni huonoksi ,rumaksi ja tyhmäksi.Lämmin kiitos vastauksistasi

1

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Säpäleinä
      On aika antaa sinulle voimaannuttavaa energiaa, tunne sen lämpö sydämesi alla. Olet sisimmässäsi hyvä ihminen, mutta nyt tuo itsetunnon puute syö sinua todella voimakkaasti. Mies, joka on "kadonnut" ei todellisuudessa ole mihinkään kadonnut, vaan hän pitää hengähdystaukoa. Sitten se ystävyyssuhde, jossa koet olevasi ulkopuolinen. Se tunne kumpuaa sinun lapsuudesta. Lapsena sinut tehtiin " näkymättömäksi" joissain tilanteissa ja nyt aikuisuuden kynnyksellä sama pelko alkaa toistamaan itseään. Ei sinua ole jätetty ulkopuolelle, vaan olet itse hakeutunut ulkopuoliseksi. Se on sinun omaa tunnetta.
      Toivon sinulle voimaa ja hyvää energiaa kasata itsetunto ja tuntea olevasi taas se " Kaunis, Rietas ja Onnellinen nainen", mitä olet taannoin ollutkin :)

      T. Taika

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      58
      8760
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      306
      6594
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      99
      5907
    4. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      152
      3810
    5. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      28
      3203
    6. Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja

      Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.
      Maahanmuutto
      62
      3119
    7. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      154
      1934
    8. On asioita joita kadun

      Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä
      Ikävä
      17
      1766
    9. Toivoisitko että hän löytäisi jonkun muun?

      Joka voi antaa mihin et kyennyt?
      Ikävä
      32
      1448
    10. Mitä sä pelkäät?

      Että paljastan sut ja touhusi? Elät jotain ihan omaa fantasiaasi ja ainoa virhees oli sekoittaa mut näihin sairaisiin le
      Tunteet
      19
      1216
    Aihe