Eli lähdemme koulukuussa -18 Phu Quociin kahdeksi viikoksi ja olisin tiedustellut asioita siihen liittyen. Millainen mahtaa olla keli joulu-tammikuun vaihteessa? Entä valuuttapuoli, mitä rahaa tulisi olla takataskussa kun sinne lähtee, onko rahanvaihtopisteitä RUNSAASTI? Entäpä aktiviteetit? Mopon vuokraamista ilmeisesti suositellaan että pääsee vähän kiertelemään, mutta mihen kannattaisi suunnata? Joku paikassa käynyt voisi antaa kaiken tietonsa tähän ketjuun! Kiitos jo etukäteen :)
Matkustamassa Phu Quociin ja nyt kaivataan tietoja
2
466
Vastaukset
- IhanNastaMesta
Ota toi hotelli tuli oltua siellä hyvä palvelu ja ne järkkää mitä vaan eikä ole siinä pahimmassa turistihelvetissä keskellä kaupunkia;)..Rahaa saa siellä automaateista niinku suomessa vanha vankileiri muuten löytyy myös saarelta,jos kiinnostaa ja samassa suunnassa on yksi rantapaikka missä on ravintoloita.
https://fi.hotels.com/ho419746/?pa=1&tab=description&q-room-0-adults=2&YGF=2&MGT=1&WOE=2&WOD=1&ZSX=0&SYE=3&q-room-0-children=0 - sdfgdfg
Kannattaa aina olla muutamia pankkikortteja matkalla,jos vaikka toinen kortti ei jostain syystä toimi mastercard/visa on aina hyvä olla mukana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4068922Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1783383- 191850
- 771166
- 761078
- 271065
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta641021Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss791005- 55983
- 65930