Taika, sinulta kysyn

Kolmekulkijaa

Olen seurustellut pari kuukautta. Se lähti vähän laastarisuhteena liikkeelle... Sitten mukaan tuli tunteita. Kuitenkin mietin taas että onko tämän toisen mielenkiinto jo vähenemässä kuitenkin. Itselläni ehkä on, en ole ihan varma. Elämääni tuli hänen jälkeensä, noin kuukausi sitten, toinen. En olen ihan varma miten tämä ensimmäinen suhtautuu häneen. Hyväksyy kyllä olemassaolon mutta vaivaako se kuitenkin. Uudempi on minulle ehkä tärkeämpi. Tietysti jos voisin saada ihan mitä hyvänsä, valitsisin sen myöhemmän. Huono puoli taas on se, että sekä ensimmäisellä että toisella on jo puolisot ennestään ja ovat polyamorisia, joten en varmaan ns. omakseni saa kuitenkaan kumpaakaan. No, onhan minullakin kaksi. Nämä molemmat, joita tapailen. Mitä sinulle näytetään tästä tilanteesta?

6

318

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nobodu

      Nohuh sentään että kahden kanssa suhde,,,ei se ole kuin peliä tuollanen,,,intiimisuhteessa kahden kanssa,koetko hyljätyksi tulemisen pelkoa kun pitää pyörittää ihmisiä ? Halua hallitsemisen tunteen että mulla on ainakin pari tyyppiä etten jää kuiteskaa yksin----rpäkypsältä vaikuttavaa,,,ota puolestani vaikka 10 hoitoa.

    • Kolmekulkijaa

      Nostan tämän Taikalle.

      • Kristalliboltsi

        Taika ei ehdi nyt, koska tekee tuttavuutta VL. Kominkisen kanssa. Kliffalta näyttää boltsissa niiden treffit. Ne on kyllä kimpassa hyvännäköinen pari, jotka sopii toisilleen.


    • Kolmekulkijaa

      Taikaaaaaaa...

    • Kolmekulkijaa

      Tähän asiaan on kerennyt jo moni muu kommentoimaan, mutta ei anneta sen häiritä lopputulosta :)

      Kumpikaan näistä miehistä ei ole sulle SE OIKEA. Miehet vaan tykkää puhtaasti viettää aikaa seurassasi. Eihän siinä mitään, mutta kun ne varsinaiset rakkauden tunteet puuttuu molempiin ja molemmilta. Et osaa itsekään päättää/ kiintyä kumpaankaan, vaan soudat ja huopaat suuntaan ja toiseen.
      Sulle on kyllä tuossa aivan oikeaa vilpitöntä rakkauttakin, mutta menee aikaa, kunnes hyväksyt hänet elämääsi. Hän ei ole mikään "supermies ", vaan ihan tavallinen kulkija. Hänellä ei ole enää mitään suhdehistoriaa, joka olisi vielä käsittelemättä. Lapsia toki edellisestä liitosta nousee, mutta nämä ei ole mitenkään esteenä suhteen kehittymiselle. Näe hänet, sillä hän on jo huomioinut sinut :)

      T. Taika

      • Kristalliboltsi

        Moi Taika.
        Skrivaa nyt miten teillä toi juttu on lähtenyt menee ton VL. Kominkisen kanssa, onks kyseessä oikein tosi love story? Boltsis näky, et kyl te hyvin kimppaan sopisitte, josta mä oon snadisti kade kun jäin vodaa divaa.
        Mähän silloin kerran froogasin sulta, et ruvetaaks me kimppaan kun boltsis näky sellast, mut se en ollukkaa minä siin näys, vaan se oliki VL.Kominkinen ja siks sä torjuit mut.
        No ei mitää mä kestän sen kyllä. Onnee vaan sulle siin romansis.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      119
      5467
    2. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      71
      5188
    3. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      92
      4208
    4. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      75
      3660
    5. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      60
      3278
    6. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2861
    7. Kerro kolme huonoa ja

      kolme hyvää asiaa kaivatustasi? Än yy tee nyt
      Ikävä
      15
      2317
    8. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      58
      2039
    9. Rakastatko mua

      Vielä?
      Ikävä
      45
      1897
    10. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      38
      1723
    Aihe