Oon 172cm ja 57 kg ja vedin vahingossa 9lk poikaa silmää sählypallol ja se poika on joku 2 metriä ja niin. Mut aiotaa kuulemma hakata niin mikä neuvoksi?
mut aiotaa hakata :p
seitsemäsluokkalainen
9528
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Eipä sitä väkivaltaa saa käyttää. Se on rikos. Ilmoita poliisille heti, jos jotain väkivaltaa tapahtuu. Saadaan rikolliset tuomiolle.
aloita jokin kamppailulaji. suosittelisin vapaaottelua tai bjj:tä eli brasilian ju jutsua. bjj:n hyvä puoli on se että koolla ei ole merkitystä tappelussa
Vedä sitä oikein kunnola naamaan niin et nenä murtuu, ja tai kerro opelle et joo toi on täyssekopää koska uhkailee mua tällatti. Ota poliisiin myös yhteyttä.
Ota ase mukaan ja ammu ne
Kenties vaan uhkailua?
Todennäkösesti vaa uhkailua, jos kuitenki hakkaa sut ni ilmota poliisille tai sit toinen vaihtoehto on kostaa mun tyyliin eli yön tullen polttaa talon pihalta liiteri tai jokin vastaava. Raketti postilaatikossa tai sellane ikkunaa toimii vissii kans iha hyvi.
Jos asiasta oikeasti ollaan tosissaan, niin kerro eteenpäin :d
Ehkä eivät hakkaa, pitäisi ymmärtää ettet sitä tahallasi tehnyt, jos aikovat tulla kimppuusi niin pyydä reilusti anteeksi, älä näytä pelkoasi vaan pyri olemaan luonteva. Fiksu aina väistää ja se on rohkeampaa kuin tappeleminen.
Kyseinen henkilö on vissiin yhdeksännellä luokalla ja uhkaa hakata sut, niin hänellä on rikosoikeudellinen vastuu.
Kannatan poliisille ilmoitusta, koska tämä poika heitti sulle laittoman uhkauksen.