Taikalle kysymys

Serkku2

Miksi tämä miespuolinen serkku, jonka kanssa olen joskus tekemisissä, on toisinaan outo/etäinen? Ajatteleeko minusta jotenkin negatiivisesti? Olimme lapsuudessa tosi läheisiä. Voisiko asia vielä korjaantua?

3

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Serkku2

      Ei serkkusi ajattele sinusta mitään ikävää, ainoa mikä nousee, on raha ja ihmissuhteet. Joku vähäinen " ennakkoperintö " sinun suuntaan kiusaa hänen ajatusta. Käytänössä tällä asialla ei todellakaan ole mitään merkitystä, mutta on jäänyt serkun mieleen pieneksi harmiksi. Asiat tulee korjaantumaan, kun et kiinnitä huomiota tähän asiaan ja olet edelleen se sama serkku, jonka kanssa voi "höpötellä".

      T. Taika

    • Serkku2

      Kiitos vastauksesta. Tämä tuli yllätyksenä! Kuinka jollakin voi edes käydä mielessä olla kateellinen siitä, että saa perintöä (joka ei ole edes suuri) koska oma vanhempi kuolee, itseasiassa järkyttävällä tavallakin. Parempi unohtaa että hän on tällaista miettinyt.

      Raha saa ihmiset sekaisin, se on huomattu.

    • Serkku2

      Sanon vielä yhden jutun..Käsittämätöntä että osaat kertoa jostain "ennakkoperinnöstä". Haluaisin tietää kuinka kykenet kertomaan asioita näin tarkasti!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut ja Tall poppy -syndrooma

      Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky
      Maailman menoa
      5
      4688
    2. Oot mahtava tyyppi

      En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot
      Ikävä
      43
      4498
    3. Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa

      Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va
      Maailman menoa
      137
      3559
    4. Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?

      He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun
      Maailman menoa
      106
      3466
    5. Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla

      nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty
      Maailman menoa
      31
      3460
    6. Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti

      – Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm
      Maailman menoa
      43
      2924
    7. Ikävän karkoitukseen klassikkokysymys

      Mikä biisi saa hymyn huulille ja ajatukset mukavasti siihen yhteen ja ainoaan? 🤩 Laita biisin sanat, älä linkkiä. Alo
      Ikävä
      12
      1050
    8. Pahimman luokan hasardi

      sellainen sinä olet. Sut pitäis peitellä varoituskolmioilla ja vilkkuvaloilla, rajata lippusiimalla ja varustaa silmälap
      Ikävä
      74
      877
    9. Elämäni rakkaus

      Sitä sinä olet minulle ollut. Siksi tämä on kai niin vaikeaa. Jos sinä luopuisit niin ehkä se tulisi luonnostaan sitten
      Ikävä
      63
      799
    10. Millainen mulle

      Sitten sopisi?
      Ikävä
      93
      752
    Aihe