Miksi tämä miespuolinen serkku, jonka kanssa olen joskus tekemisissä, on toisinaan outo/etäinen? Ajatteleeko minusta jotenkin negatiivisesti? Olimme lapsuudessa tosi läheisiä. Voisiko asia vielä korjaantua?
Vastaukset 3
Serkku2
Ei serkkusi ajattele sinusta mitään ikävää, ainoa mikä nousee, on raha ja ihmissuhteet. Joku vähäinen " ennakkoperintö " sinun suuntaan kiusaa hänen ajatusta. Käytänössä tällä asialla ei todellakaan ole mitään merkitystä, mutta on jäänyt serkun mieleen pieneksi harmiksi. Asiat tulee korjaantumaan, kun et kiinnitä huomiota tähän asiaan ja olet edelleen se sama serkku, jonka kanssa voi "höpötellä".
T. Taika- Serkku2
Kiitos vastauksesta. Tämä tuli yllätyksenä! Kuinka jollakin voi edes käydä mielessä olla kateellinen siitä, että saa perintöä (joka ei ole edes suuri) koska oma vanhempi kuolee, itseasiassa järkyttävällä tavallakin. Parempi unohtaa että hän on tällaista miettinyt.
Raha saa ihmiset sekaisin, se on huomattu. - Serkku2
Sanon vielä yhden jutun..Käsittämätöntä että osaat kertoa jostain "ennakkoperinnöstä". Haluaisin tietää kuinka kykenet kertomaan asioita näin tarkasti!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091340
- 45911
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50736Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r131696- 70666
- 67616
- 53597
- 55555
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.94485Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20480- 34467
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32458Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115453Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e92451- 5448
- 49447
- 51445
- 52403
- 42400