Onko missään? Olen päätynyt siihen, että ainut oikea kumppani minulle on samaa sairastava ihminen.
Chattia tms seuranhakua?
3
139
Vastaukset
- Nuorivanhapiika
Eipä taida Suomen puolelta ainakaan löytyä.
Oletko kokeillut ihan perus treffi-sivustoja niin, että kerrot jo siinä esittelyssä mikä lie sairastavasi epilepsiaa?
Toki ehkä osallistumalla liiton toimintaan voisi löytyä joku? Eikös ne järjestä ainakin isommilla paikkakunnilla useampiakin tapaamisia.
Itse voin sanoa jo luovuttaneeni. Ehkä mut on vaan tarkoitettu olemaan yksin.- Sairauskumppani
Minäkin ehkä tekisin noin, että laittaisin jo esittelyyni tuon. Mietin, että monenlainen sairastaja osaa asettua tilanteeseeni.
Seurustelen itse, toinen on tietenkin koko suhteen ajan tiennyt epilepsiastani. Kumppanini saikin itse diagnoosin, johon minun on täytynyt antaa ymmärrykseni. Tietyllä tapaa helpotti suhdetta, kun tuo hyökkäsi elämäämme.
- Nuorivanhapiika
En tiiä seuraatko tätä palstaa enää, mutta kysyn nyt kuitenkin.
Onkos löytynyt mitään?
Ja semmoinen tuli mieleen, että mites tuo kurssitarjonta tms. vertaistuki? Siellähän sitä ainakin olisi muita kaltaisiasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585060
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544562Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224489Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2941647- 2281308
- 811301
- 681265
- 305998
- 199930
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50820