Taikalle tämäkin

RannaNtuntumasta

Huomenta. Terveydestä ensin kysäisisin, miten kesää kohti mennään, helppaako selkärankakivut? Sitten jos vielä asunto-asiaa ja raha-asioita, pitääkö muuttaa vai jäänkö tähän, muutanko yksin?

3

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RannaNtuntumasta

      Kyllä saat apua selkäkipuhisi ja ne alkaakin helpottaa pikkuhiljaa. Oletko tietoinen, että stressi voi olla yksi sisäsyntyinen syy, miksi kipuaistimukset pitää pintansa? Nyt tämä asuntoasia on ainakin yksi syy, miksi stressaat ja talous on toinen. Muuttoa nousee ( et muuta yksin ) ja sen myötä myös talous paranee. Olet matkalla parempaan aikaan. Nyt sinun täytyy vaan panostaa mahdolliseen ( vapaaehtois )työhön, liikuntaan ja yleensä aktiiviseen työhön. Älä lannistu nyt, nyt kun on tullut aika antaa muutosten tapahtua. Voimia muutosten tekoon jaksat kyllä!

      T. Taika

    • RannaNtuntumasta

      Oikein katsoit, kiitos. Millaisen kaverin kanssa muutto onnistuu, tässä on yksin maksaen kallis vuokra ja vesimaksut.

    • Paskalla

      Lähetä nudeja

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      65
      16403
    2. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      37
      4369
    3. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      297
      2567
    4. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      135
      1878
    5. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      131
      1533
    6. Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?

      Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon
      Maailman menoa
      386
      1469
    7. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      14
      1299
    8. Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä

      Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E
      Ikävä
      10
      1253
    9. Onko PS kaaoksessa?

      Kuinka pahasti kulissit heiluu? Tulenarka aihe? Kyllähän vaalitappio toisensa jälkeen on vakava paikka, mutta jospa P
      Perussuomalaiset
      76
      972
    10. Mitähän ne katseet merkitsee

      Kun et saa sanaa suustasi.
      Ikävä
      115
      955
    Aihe