BailaaBailaaBailaa!!!!!!!!!!! Antaa vittu mennä!!!

Miss19

Siis mulla on muutaman päivän päästä 13wee synymäpäivä, ja oon ajatellu ottaa sokerihumalan, kuunnella tosi kovaa klo 14-19 välisenä aikana musiikkia ja olis kivaa saada toisiakin ideoita. Siis jos on nii, pistäkää tulee! Siis oon tosissani!
Moi!

11

702

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voisit esimerkiksi pyytää äitiäsi leipomaan oikein ison kakun, johon tulevat kynttilät ja kaikki. Sillä saisi sen sokerihumalankin hoidettua kivasti. Kovaäänisen musiikin kuuntelu klo 14-19 välisenä aikana on hyvä idea. Silloin kukaan ei ainakaan tule esittämään mitään noloja synttärilauluja kun mätät kakkua naamaasi.

      Yleensä synttärit yksinään ovat niinku luuserijuttu. Kannattaa siis etsiytyä johonkin porukkaan, minkä luulisi olevan helppoa sokerihumalassa. Se kun tunnetusti saa aikaiseksi sekä levotonta että sosiaalisesti huoletonta käytöstä.

      Mikäli lähdet jonnekin ulos hortoilemaan, pidä huoli kotiintuloajasta. Kouluviikolla ei parane sekoilla yömyöhään asti.

      Jos sinulla ei siis ole omia kavereita, ainakaan sellaisia jotka synttäreillesi kutsuisit, voit aina lähteä kylille taikka kaupungille yksinään. Kun olet iloinen, saat aina seuraa muista yksinäisistä vaeltajista, jotka ovat luultavasti hekin ottaneet sokeria enemmän kuin THL suosittaa.

      Illan mittaan tapaat uusia ihmisiä ja pidät heidän kanssaan niin hauskaa, että seuraavana päivänä tuskin muistat heitä taikka edes sitä, kuinka hauskaa sinulla oli. Eikä sillä niin väliä olekaan, koska sinulla on koulupäivä ja joudut keskittymään opetukseen. Pienenä miinuksena voi olla päänsärky ja pahoinvointi, liika sokeri saattaa aiheuttaa sellaista.

      • Miss19

        Kiitti.


    • 13veetonihanii

      Sähän meinaat panna elämän risaseks:D:D Kerro sitten täällä miten meni;-)

      • Miss19

        Ok se sit


    • Vedäkännitprkl

      Vedä kännit

      • Miss19

        Olen 13wee.


      • VedäKännitTaiKuole
        Miss19 kirjoitti:

        Olen 13wee.

        Älä anna iän rajoittaa hauskanpitoa. Kännit on mukava tapa viettää juhlia kelle tahansa iästä riippumatta, vauvasta vaariin.


      • Miss19

        No en sentään. Vedän vain 3 cocistaniin jo lyyti, alkaa mennä!


    • PervoErkki

      Onko tämän kuun eläke jo tuhlattu viinaksiin?

      • Miss19

        No haloo suomi! Olen 13wee, ja käyn vielä koulua!


    • Miss19

      Ok. Tänää oli kouluu ja sen jälkee, hoidin kotona itteni kuntoon ja kuuntelin musaa mut kyllästyin, noi 1 pääst. Menin kaupungil tulin just ja kaikki ihmiset aina kääntyy kattoo mua mut ketää, tuttuu ei tullu vastaa. Siis ollenkaan vedin sittenkin vähän cocistaaaaa, koska en haluu et oon aamulla ihan sekasin. Siis oikeest.
      Moi!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      246
      3342
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      363
      2988
    3. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      19
      2005
    4. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      82
      1861
    5. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      65
      1778
    6. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      59
      1652
    7. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1553
    8. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      125
      1512
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      484
      1423
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      1
      1414
    Aihe