Nii elikkäs tänne kaikki nuoret jotka on kiinnostunu bändistä, jotka tuntee jonku joka on, tai puuttuu jäseniä jne. Niin tänne voi sit kertoa:
Mistä on:
Mitä soittaa:
Millaisen bändin haluaa:
Minkä ikästä porukkaa hakee:
Ite oon Oulusta, soitan kitaraa ja laulan. Etin basistia ja rumpalia, ehkä toista kitaristia rock/punk rock bändiä varten. Semmosta 13-15 porukkaa mielellään
Mistä on:
Mitä soittaa:
Millaisen bändin haluaa:
Minkä ikästä porukkaa hakee:
Ite oon Oulusta, soitan kitaraa ja laulan. Etin basistia ja rumpalia, ehkä toista kitaristia rock/punk rock bändiä varten. Semmosta 13-15 porukkaa mielellään
Vastaukset 8
Vanhimmat
Lasketaanko suun soittaminen? Olen ammattilainen ja teen työtä ruokapalkalla.
Jos tykkäät suuta soittaa niin ylä-asteen massapaska porukat kuulostavat oikealta paikalta sinulle
Sinulta ovat näköjään jääneet "ylä-asteen" äidinkielen tunnit välistä. Eikun yhdyssanoja opeteltiinkin jo ala-asteella..
En oo!
Ymmärtääkseni sunua ei siinä tpauksessa kaivattu täällä.
Saa sanoa kyllä on mielipiteensä, et sä oo mitää tollasii sanomaa keleekkää....!
Kannattaa hakea muusikoiden.net sivustolta. Voit myös koittaa kysyä joltain soitto-opettajilta. Sillä tavalla meidän bändi löysi rumpalin. Voit myös innostaa kavereita alottamaan uusia soittimia.
Oon Lahesta, 15 vuotias muusikonalkuja etsin grunge-rock-punk-metal tyylistä bändiä. Tässä jonkin aikaa oon jo yrittänyt löytää sopivaa bändiä. Soitan sähkökitaraa ja laulan, ja esimerkkibändejä jonka tyyppistä musaa haluaisin vedellä ois: Nirvana, Neck Deep, Green Day, ac/dc, bring me the horizon ym. vastaavaa.
Mun sähköposti on [email protected], Laita viestiä rohkeesti ni katotaan mitä saadaan aikaseks!