Nii elikkäs tänne kaikki nuoret jotka on kiinnostunu bändistä, jotka tuntee jonku joka on, tai puuttuu jäseniä jne. Niin tänne voi sit kertoa:
Mistä on:
Mitä soittaa:
Millaisen bändin haluaa:
Minkä ikästä porukkaa hakee:
Ite oon Oulusta, soitan kitaraa ja laulan. Etin basistia ja rumpalia, ehkä toista kitaristia rock/punk rock bändiä varten. Semmosta 13-15 porukkaa mielellään
Kaikki jotka on kiinnostunu bändistä TÄNNE!!!!
8
524
Vastaukset
Lasketaanko suun soittaminen? Olen ammattilainen ja teen työtä ruokapalkalla.
- MassaOnPaskaa
Jos tykkäät suuta soittaa niin ylä-asteen massapaska porukat kuulostavat oikealta paikalta sinulle
MassaOnPaskaa kirjoitti:
Jos tykkäät suuta soittaa niin ylä-asteen massapaska porukat kuulostavat oikealta paikalta sinulle
Sinulta ovat näköjään jääneet "ylä-asteen" äidinkielen tunnit välistä. Eikun yhdyssanoja opeteltiinkin jo ala-asteella..
- MirandaUusi13wee
En oo!
- MrObvious
Ymmärtääkseni sunua ei siinä tpauksessa kaivattu täällä.
- MirandaUusi13wee
Saa sanoa kyllä on mielipiteensä, et sä oo mitää tollasii sanomaa keleekkää....!
- Basisti63826
Kannattaa hakea muusikoiden.net sivustolta. Voit myös koittaa kysyä joltain soitto-opettajilta. Sillä tavalla meidän bändi löysi rumpalin. Voit myös innostaa kavereita alottamaan uusia soittimia.
- Alinasayaka
Oon Lahesta, 15 vuotias muusikonalkuja etsin grunge-rock-punk-metal tyylistä bändiä. Tässä jonkin aikaa oon jo yrittänyt löytää sopivaa bändiä. Soitan sähkökitaraa ja laulan, ja esimerkkibändejä jonka tyyppistä musaa haluaisin vedellä ois: Nirvana, Neck Deep, Green Day, ac/dc, bring me the horizon ym. vastaavaa.
Mun sähköposti on [email protected], Laita viestiä rohkeesti ni katotaan mitä saadaan aikaseks!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5328990Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1616190Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3765253Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664759Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1004381Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664063SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1853952- 921916
- 1051435
- 47979