Kun kirjoitin nykyisen painoni täällä. Joka on 107-109 kiloa. Nyt tosin 109.9 eli lähes 110 kiloa. Olen aikamoinen matami kyllä. Painoin siihen aikaan vielä 90-93 kiloa. Joka ei kyllä sekään ole todellakaan mitenkään vähän xD Kirjoitan tämän tänne koska anonyymipalsta ja miksi hävetä jotain painoa? Kaikkihan näkee kyllä oletko lihava vai et ja osaa suunnilleen arvioida painonkin.
Siihen se sulla varmaankin lopahti
YliSadanKilonKeijukainen
12269
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Onhan se ylipaino hävettävä asia. Kukaan ei halua nähdä läskejä.
Ei ollut sulle. Tunnistan, ettet ole kaivattuni.
Olet se joka kaipaa minua, mutta minä en sinua. En edes tiedä kuka olet. Tai sitten olet vaan joku tuntematon joka luulee minua kaivatukseen.
Emmä ketään läskiä kaipaa. Totesin vain yleisen mielipiteen.
Sinun mielipiteen. Ei kaikki ajattele noin.
Ajattelet ehkä sitten itsekin kun sulla on polvet ja lonkat mäsänä koska eivät siedä tuollaista painoa, puhumattakaan diabetesriskitä sekä sydän- ja verisuonitautiriskistä. Mutta jos elämä pullukkanana voittaa tervettä elämää niin senkun kaipailet vaan, tuskin se kaipauksen kohde jaksaisi tuollaista katsella.
kenenkään kaipauksista. Ei kaikkia haittaa jos on se joku 30 kg ylipainoa. Ei se ulkonäkö kuitenkaan ole kaikki kaikessa. Tietysti terveyttä pitää ajatella, mutta ei se niin mene, että hoikat ansaitsevat vain rakkautta.
Ei minulle, mutta kyllä sä vielä innostut treenama ja kilot lähtee
sanoa mitään. Riippuu pituudestaki. Ootko pitkäki sitte, ehkä 170-180cm.
Tuolla painolla pitäisi pituutta olla väh. 195 cm
jos et ole itse koskaan ollut ylipainoinen. Jos saisin toteuttaa jonkin toiveen lampun hengeltä, niin se olisi se, että sinusta tulisi läski ja saisit syömisriippuvuuden. Katsotaan sitten miten suu laitetaan. Jos olet valmis arvostelemaan toisia, niin olet myös valmis kokemaan sen.
Toiveita lampunhenki Djinneiltä, karkkeja mahan täydeltä huonoon oloon tai vaikka vain huviksikin, että sellaisia operaatiosuunnitelmia.
Kun joku lampunhenki-jutuista puhui, niin Djinn-hahmot olivat kertomuksen mukaan käsittääkseni sellaisia että eivät anna mitään pyyteettömästi, eli jollain tavalla joudut maksamaan sellaiselle takaisin.