Paksuustutkimus

Tässä yksinkertainen testi, joka kertoo, oletko paksu- vai ohutpeniksinen uros: ota tavallinen wc-paperirullan pahvihylsy ja työnnä se seisokissa olevaan penikseesi. Jos se menee terskaa pitemmälle (rikkoutumatta), siittimesi on ohutta sorttia. Jos taas peniksesi näyttää olevan paksumpi kuin wc-paperirullahylsy, olet paksukyrpäisten kastissa. Odotan tuloksia!

Terveisin,

Seppo-Maria Pymppänen

Filosofian lisensiaatti
Kansaneläkelaitoksen peniskokomittausyksikön
yliapulaistutkija ja 2. varapuheenjohtaja
121217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Tai oikeammin en saanut vehkeeseeni "henkeä" päälle. Se taitaa pelätä ahtaita paikkoja. Rillitkin menivät huuruun jo pelkästä yrityksestä.

Äänestä
  • Sinällään harmaa WC-paperirullahylsy ei ole kovinkaan kiihottava näky useimpien miesten mielestä. Siksi olemmekin koko tammikuun kehittäneet täällä tutkimusyksikössä toimivan keinon, jolla mittaus onnistuu: kuvittele Pepe Willberg valkoisessa morsiusmekossa. Kuvittele, että olet juuri suutelemassa ihanaa, kiharatukkaista Pepeä suulle alttarilla. Sitten siirrät tuon suudelmaa odottavan Willbergin suun vessapaperirullaan. Avot! Siittimesi on 99,5% todennäköisyydellä täydessä valmiudessa. Nyt työnnä nopeasti peniksesi rullaan, kun vielä voit melkein nähdä Pepen huulet sen reunoilla. Toimii varmasti.

    Äänestä

  • Seppo-Maria kirjoitti:

    Sinällään harmaa WC-paperirullahylsy ei ole kovinkaan kiihottava näky useimpien miesten mielestä. Siksi olemmekin koko tammikuun kehittäneet täällä tutkimusyksikössä toimivan keinon, jolla mittaus onnistuu: kuvittele Pepe Willberg valkoisessa morsiusmekossa. Kuvittele, että olet juuri suutelemassa ihanaa, kiharatukkaista Pepeä suulle alttarilla. Sitten siirrät tuon suudelmaa odottavan Willbergin suun vessapaperirullaan. Avot! Siittimesi on 99,5% todennäköisyydellä täydessä valmiudessa. Nyt työnnä nopeasti peniksesi rullaan, kun vielä voit melkein nähdä Pepen huulet sen reunoilla. Toimii varmasti.

    Nyt onnistui! Ja kevyesti mahtuu! Jes!

    Äänestä

Tässä hieman lisätietoa tutkimuksesta: uusimpien EU:n standardien mukaan alle halkaisijaltaan alle 45 mm:n penistä ei saa kutsua paksuksi, kun taas tuota lukemaa paksummat kalut voivat käyttää itsestään paksu-nimitystä. Vessapaperirullan kartonkihylsy on halkaisijaltaan 45mm.

Äänestä
  • Sääteleekö direktiivi sitäkin, minkä verran saa/pitää olla käyrä ja minne suuntaan?

    Äänestä

Miten tuo liitty tälle palstalle?

Äänestä
  • Asiallisuutta, pyydän! Ilmoita oma tuloksesi tai ole kirjoittamatta!

    Äänestä

  • Seppo-Maria kirjoitti:

    Asiallisuutta, pyydän! Ilmoita oma tuloksesi tai ole kirjoittamatta!

    Olen nainen! En siis voi ilmoittaa mitään tuosta..anteeksi, että häiritsin ja tuhlasin aikaanne...

    Äänestä

Kiinnostava aihe!

Olisiko esim. jotain puolen vuoden pätkä-tutkijan paikkaa teidän ryhmässä? Palkkatoivomus olisi kyllä kova, 1100 e/kk... Mutta kokeillaan kepillä jäätä, tai hylsyllä hyytelöä, miten vaan.

Naisen paritteluelimen alatyylinen nimitys, että tuli huono hakemus.

Terveisin
Hellä Alapää
fil. maist. (naistutkimus)

Äänestä
  • Kelan peniskokotutkimusyksikön ja koko värkkitutkimuskeskuksen rahoitusta ollaan näillä näkymin kasvattamassa hallituksen seuraavassa budjetissa, joten saatamme pystyä ottamaan uusia työntekijöitä.
    Sinussa saattaisi hakemuksesi perusteella olla hyvinkin ainesta johonkin pieneen määräaikaisen virkaan. Olet oikeassa, että palkkavaatimuksesi on kova, jopa aivan kohtuuton. Oletko naistutkimusessa erikoistunut syvyys- vai leveystutkimukseen?

    Äänestä

  • Seppo-Maria kirjoitti:

    Kelan peniskokotutkimusyksikön ja koko värkkitutkimuskeskuksen rahoitusta ollaan näillä näkymin kasvattamassa hallituksen seuraavassa budjetissa, joten saatamme pystyä ottamaan uusia työntekijöitä.
    Sinussa saattaisi hakemuksesi perusteella olla hyvinkin ainesta johonkin pieneen määräaikaisen virkaan. Olet oikeassa, että palkkavaatimuksesi on kova, jopa aivan kohtuuton. Oletko naistutkimusessa erikoistunut syvyys- vai leveystutkimukseen?

    Graduni tein aiheesta: "Haistakaa pitkä vittu!" - miksei yhtä hyvin leveä? Naista halventavat onomatopoeettiset nimitykset narratiivisen lähestymistavan valossa.

    Sanoisin siis näin, että olen naistutkimuksen alan kansainvälisen tason huippuosaaja, jolla on aivan erityisenä osaamisalueena naisten paritteluelimien leveystutkimus.

    tutkimusyhteistyö-terveisin
    Hellä Alapää
    fil. maist. (naistutkimus)

    Äänestä

Työnsin talouspaperirullaan ja peenis tuli toisesta päästä ulos. Eli minulla on ohut, mutta pitkä peenis.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Seppo-Maria kirjoitti:

Tässä yksinkertainen testi, joka kertoo, oletko paksu- vai ohutpeniksinen uros: ota tavallinen wc-paperirullan pahvihylsy ja työnnä se seisokissa olevaan penikseesi. Jos se menee terskaa pitemmälle (rikkoutumatta), siittimesi on ohutta sorttia. Jos taas peniksesi näyttää olevan paksumpi kuin wc-paperirullahylsy, olet paksukyrpäisten kastissa. Odotan tuloksia!

Terveisin,

Seppo-Maria Pymppänen

Filosofian lisensiaatti
Kansaneläkelaitoksen peniskokomittausyksikön
yliapulaistutkija ja 2. varapuheenjohtaja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu