Tuli postissa tämän yrityksen mainos lappunen. Jos joku ihminen uskoo edes yhden sanan mitä mainoslapussa on, niin ei mene sillä ihmisellä kovinkaan hyvin.
Ensimmäisenä eivät valmista mitään tuotetta itse vaan myyvät pelkästään asennusta.
Toinen on nämä arvonnat! kymppitonnin ja viidentonnin remontit ilmaiseksi! Mikään rehellisesti toimiva yritys ei lahjoita tuollaisia summia tavallisille ihmisille.
Kolmas, nopealle tilaajalle -20% talviale! Mikä pirun kiire on ikkuna ja kattoremonteilla?
Muistakaa aina ottaa tarjoukset vähintään kolmelta yritykseltä, kun teette mitä tahansa remonttia missä käytetään rahaa, ja yksi tarjouksen antaja saisi olla mielellään paikallinen rakennusliike/kirvesmies.
Tiimi-ikkuna ja Kymppi-katto
6
5199
Vastaukset
- hunttala
Tuttavalle oli eräs ikkuna huijari tehnyt" erikois" tarjouksen asennettuna 15500 €, oli tullut niljakkeelle äkkilähtö, niin hän oli ostanut ikkunat suoraan valmistajalta ja oli maksanut kotia tuotuna 2900€ tuttu timpuri oli asentanut ja ottanut 300€, eli olisi maksanut huijareille lähes viisin kertasen hinnan
- Anonyymi
Vai että niljake osti suoraan valmistajalta.
- Anonyymi
Tuore kokemus Tiimi-ikkunoista lähipiiristä
- edustaja tehnyt tilausvaiheessa kätisyysvirheen
- tästä johtuen tehty asennusvirhe (ison ruudun saranat asennettu tuuletusikkunaa, ei karmia vasten). Muistaakseni kahdessa huoneessa oli näin. Laitoin palautetta, edustaja koitti väittää ”tilausvaiheessa sovittu, kätisyys voi olla kummin päin hyvänsä”.
- tarjous mukavan pyöreä 10000€, ei eroteltu veroja, työtä, materiaaleja, vanhojen ikkunoiden pois vientiä
- asennus ripeä, vajaa työpäivä (8 ikkunaa, 2 asentajaa)
- ikkunoiden uloimmissa pokissa ei ole lukkojen peitelevyjä, rumat ja silmään ottavat!
- isoissa ikkunoissa lukee ”tuettava avattuna”. Minulla ei kotonani lue omissa ikkunoissani näin, ovat selkeästi isommat. Ja on niissä peitelevytkin.
Kätisyydet käyty myöhemmin korjaamassa eli pokat vaihdettu kahteen huoneeseen
Asennustyö sinänsä hyvännäköistä, joskin siivous pokien välistä puutteellista
Laskeskelin materiaalien hintojen laadukkaammilla ikkunoilla olevan noin 4500€ toisaalta hankittuna. Näkemykseni siis, ylihintaista materiaalia ja ylihintaista työtä! - Anonyymi
Tämä Tiimi-ikkuna mainosti että viiden ikkunan tilauksesta saa kuudennen kaupan päälle. Otin tarjousta heiltä ja kävi silleen hassusti, että kilpailijalta sai 8 ikkunaa halvemmalla kuin näiden 6. Huijarimarkkinointia vanhuksille kohdistettua!
- Anonyymi
Valitettavasti en ollut tietoinen ikkunamyyjän vierailusta, olisin vipannut niskapersotteella pihalle tarjousvaiheessa. Siis ihan kirjaimellisesti
- Anonyymi
Suljettu pysyvästi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El936474MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny485539Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.624329NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun824224Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja763974Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.811341- 781177
- 3281155
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32920Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is290846