Imusolmukkeeni ovat olleet tämän vuoden alusta ja siitä vähän pidemmälle turvonneet.
Muutama leuan ja aatamin omenan välissä, yksi vasemmalla kurkussa aika ylhäällä, yksi suuri oikealla aatamin omenasta vähän ylöspäin, suurin on hieman kipeä, ehkä siksi koska tunnistelen sitä kokoajan. Suurimman turvonneen imusolmukkeen alapuolella tuntuu olevan vähän syvemmällä jotain, mutta en ole varma mitä ja se on on enemmänkin pitkämäinen kuin pyöreä. Kaulaani oikealta puolelta on alkanut vähän kutittaa, suussani nielun seinässä on kaksi rakkulan näköistä pattia.
Kävin eilen ottamassa verikokeita ja nieluun tökättiin pumpuli tikku.
Sain kaksi viestiä lääkäriltä.
"Hei! Nieluviljely ja mononukleoosi negatiiviset. Tulehdusarvo CRP normaali. Verenkuvassa pari arvoa yli viiterajojen, lääkäri katsoo ne vielä läpi."
ja
"Hei! Veriarvoissa ei huolestuttavaa. Ei tarvetta uusiin verikokeisiin. Tule uudelleen käymään jos tauti kovasti pitkittyy. terv. lääkäri MH"
Tämänhän pitäisi olla hyviä uutisia vai mitä? Ja minä oikeastaan toivoin, että se olisi ollut mononykleoosi tai muu, koska eihän imusolmukkeet vain itsestään kasva näin.
Olisiko syöpä näkynyt näissä testeissä vai ei?
Minulla on ollut oireita joihin olen etsinyt apua netin kautta ja ne johtavat syöpään...
Imusolmukkeet turvonnut, Voiko se olla syöpän?
HeroRT
1
147
Vastaukset
- melkeinlekuri
oletko sairastanut lähiaikoina flunssaa tai sitten olet ehkä sairastumassa.imusolmukkeiden kaulalla kuuluukin "turvota",koska ne ovat n.s.puolustajia,esim flunssaa vastaan.toki niitä ei kannata isommin kosketella,koska siitä "ärhäköityvät".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial21625Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1061587Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2291104Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221068- 128909
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2846Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29817- 10815
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks47807- 68777