Aika touhuksi mennyt tuo pankkimaailma. Mitä mieltä pankkien kassapalvelujen aukioloista?
Satakunnan Osuupankki
8
4883
Vastaukset
- lallinsukulainen
Vaikea sanoa kun olen Köyliön Osuuspankin asiakas ja rahottaja. Kokemäellä on niin pienet rahakuviot ettei ne isompia liikemiehiä kiinnosta.
- tuntikin
Niin.piispa yritti viedä lallin rahat.heijastuu vielä tänäpäivänäkin moinen temppu.ihmisillä on runsaasti rahaa tileillä josta pankin on pakko maksaa melkoista korkoa.niin ei sitten ole varaa pankeilla maksaa virkaillioille kuin muutamasta tunnista.
- Pankinomistaja
Käyttäkää nettipalvelua, siitä ei vielä veloiteta erikseen. Sitten kun nää pankissa rahojaan tuntitolkulla jonottavat massat vähenee, siirrytään nettipalveluiden veloitukseen. Ja "mehän ollaan täällä ihan vaan asiakkaita varten" sanoi OP:n pääjohtaja, kun oli tv:ssä kertomassa, ettei OP oikeastaan saanut sakkoja mummojen kusetuksesta, kyseessä oli vaan tulkinta-erimielisyys. Näinhän se tietysti on, jos virkailija kertoo kahdeksankymppiselle mummolle, että tää on kuule hyvä juttu kun laitat kaikki rahasi meidän osakkeisiin, sanotaan nyt vaikka vaan 30 vuodeksi. Mummo voi tulkita sen niin, että se on hyvä juttu hänelle. Pankkihan tarkoittaa että hyvä juttu pankille. Tulkinta-erimielisyys.
- rfidpankit
Aukiolot supistuvat joka uudistuksessa, kunnes kaikki siirtyvät nettipankkiin ja/tai käteinen raha häviää maailmasta ja tilalle tulee pedon merkki (Ilm. 13) eli RFID-siru. Vain sirun ottaneet voivat tulevaisuudessa maksaa, kun muut turvautuvat vanhan ajan vaihtokauppaan.
Nykyinen ahneuden aika (Ari Ojapelto 2006) alkoi jo -80-luvulla, kun kokoomus pääsi hallitukseen. - JyrkiKäteinenTäällä
Mitä tekemistä maksutavalla on ahneuden kanssa? Käsi sydämellä, koska asioit viimeksi pankkisalin puolella?
- Exäosuuspankki
Syvältä on
- Bluesissasoikaikki
Op on muuntautuva pankkijärjestelmä, joka ui asiakkaan liiveihin heti kun haistaa tilaisuuden uudesta sijoittajasta.
Sääli on sairautta pankkimaailmassa. Siinä suuret unelmat on puettu asiakkaan tarpeisiin sopiviksi, ja kun täky on havaittu, alkaa sen sortin pakkomyynti että oksat pois. Ihan ilmaisen oloinen palvelus osoittautuukin riskisijoitukseksi, ja hyvässä lykyssä menee asiakkaalta koko omaisuus, kun vyyhtiä lähdetään lakiteitse purkamaan.
Parempi seistä omillaan, omavaraisena, kuin puhtaan valkoisissa valheissa.
Älä kysy sijoitusneuvoja, tee omat kaupat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1617553Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305189Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y432680- 2692305
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812218Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont672078Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5672065Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.571116Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911077Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.661065