Töitä vailla

Jussi4921

Etsin työtä Porin alueelta, vaikka väliaikaistakin. Siivous, korjaus yms. Olen 28 vuotias mies ja puhun jonkin verran suomea. Olen toiminut hitsaajana noin 10 vuotta sekä tehnyt vartijan töitä. Asun Porissa, ajokorttia minulla ei ole. Olen ahkera ja tunnollinen ja toivoisin löytäväni itselleni työtä.

4

353

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olelliset-puuttuivat

      Jonkin verran Suomea puhut?
      Mistä maasta sitten olet tullut Suomeen?
      Kun jos puhut Suomea, se kirjoitetaan isolla, paitsi jos kunnioitus puuttuu tätä maata kohtaan. Kerro lisää siis. Mistä olet tullut ja miksi?

      • Hemaka53

        Kyllä kielet kirjoitetaan pienellä...


      • pKele

        Hmm, Myös minulla puuttuu kunnioitus tätä maata kohtaan. Mutta muutinkin jo **ttuun sieltä 5 vuotta sitten, enkä palaa! Eivätkä lapseni. Kiitos Sipilän! Pitäkää epäonnistunut maanne.


      • Hdjdjd
        pKele kirjoitti:

        Hmm, Myös minulla puuttuu kunnioitus tätä maata kohtaan. Mutta muutinkin jo **ttuun sieltä 5 vuotta sitten, enkä palaa! Eivätkä lapseni. Kiitos Sipilän! Pitäkää epäonnistunut maanne.

        Mihin muutit ja onko ollut hyvä paikka itsekin suunnitellut muuttavan helvettiin täältä holhouslandiasta


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      381
      5410
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      15
      1412
    3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      105
      931
    4. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      831
    5. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      50
      812
    6. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      41
      803
    7. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      43
      789
    8. Haikeaa miten kaikki meni

      Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.
      Ikävä
      56
      787
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      56
      774
    10. Kuinka monesti olet itkenyt?

      Kuinka monesti olet itkenyt kuluneen viikon aikana toisen ihmisen takia? Itse itken joka kerta, kun joku sanoo jotain i
      Sinkut
      132
      773
    Aihe