Jalat kipeytyvät kävellessä

eiapuaole

kun kävelen esimerkiksi kilometrin putkeen niin tuntuu että jalkani olisivat tulessa, polttaa ja pistelee ja tuntuu erittäin pahalta. Etenkin säären etuosassa ja nilkoissa. Tätä jatkunut jo todella kauan ja alkaa pikkuhiljaa riittämään. Kävelystä tulee tuskallista. Mikä voisi olla vikana? Kengät ne eivät ole koskq ihan sama mitä kenkiä käytäk niin sama homma. Rasitusvamma? Voisitteko auttaa t.12v

6

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olet ilmeisesti liikkunut jollain tavalla, että kyse ei ole vaan harjoituksen puutteesta?

      Menehän terkkarille. Jaloissasi voi olla esim. virheasento, joka vaatii korjaantuakseen erikoiskengät tai -pohjalliset.

    • Penikkatauti

      Jos jostain kengistä kipeytyy, niin ne on kipeet, vaikka kokeilee toisiakin, mutta Googlaa "penikkatauti"

    • rasitustavaan

      Oot jotenin saanu rasitusvamman ja se ei ole päässy parantuu, kun nilkat ei oo saanu tarpeeksi levättyä. Ihan samoja oireita oli itelläkin, mutta armeijassa kun oli paljon marsseja, siis tuota kutsutaan marssimurtumaksi. ja parantuu vain levolla.

      Tietty sulla on nykynuorten suosima juttu että aina nilkat paljaana...kelillä kuin kelillä !

      • no nilkat paljaana joo.... ajattelin käydä terkkarilla kun koulut alkaa. Virheasento kai saattaisi olla koska kävelen väärin kuulema.


    • syö

      Raudan ja B-vitamiinin puutos.

    • Moidoo

      No voi olla se nilkat paljaana juttu (ite oon 11v ja käytän pitkii sukkii) tai reuma virheasento yms?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      67
      1252
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      911
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      338
      709
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      661
    5. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      112
      659
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      646
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      638
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      592
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      584
    Aihe