Eduskunnan turvayksikkö

Eduskunnan turvayksiköstä kuuluu kummia. Eräs kaveri kertoilee tarinoita ja haukkuu muita heidän selkänsä takana. Asianosaiset tunnistavat varmasti. Olkaa varovaisia.
161102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Eduskuntaan haetaan tyylikkäitä perseennuolijoita.

Jos matelu ja pokkurointi ei ole sinun juttusi, niin kannattaa jättää kokonaan väliin.

Rumat älköön myöskään vaivautuko.

1Äänestä

Saisiko lisätietoja? Nimim. Eduskunnan turvallisuusosastolla töissä.

Äänestä
  • Kyllä sen varmasti joku kohta kertoo. Suureelliset taustat henkilöllä, ainakin juttujen perusteella.

    Äänestä

Rhc:ssä kyseltiin että pitäääkö varata aika ,kun ovat suunnittelemassa eduskuntatalon valtausta.Varsinaisia järjen jättiläisiä ei muuta kun soitto eduskuntaan ,me oltaisiin tulossa valtaamaan meille sopisi klo.11 käykö mahdollisesti kun muuten ollan sossussa pummimassa paalua yhteiskunnalta jota me syvästi halveksutaan voi elämän kevät.

Äänestä

No, joko alkaa siellä EK:n turvapuolella selviämään tämä homma muillekin? Yleensä näihin aikoihin kaveri on jo jonkin verran sotkeutunut puolitotuuksiinsa ja porukka alkaa nähdä kuvion läpi laajemmin. Kyselkää rohkeasti toisiltanne, mitä kaveri on muista kertonut.

Äänestä

Puolitotuuksia on nyt raivattu, toinen puoli raivaamatta. Jääkö oululainen yksinhuoltajaperheenisä pahasti kii kun itse otti kii tyttärensä raiskaajan? Mutta... Ja

Äänestä

Urotekoja on kyllä kerrottu. On suureellista taustaa kertomusten mukaan. Esimiesasemaa ja muuta. Yhden jutun olen tarkistanut muualta eikä pitänyt paikkaansa kerrotusti.

Paljasta vähän enemmän ketä tarkoitat niin ei tarvii spekuloida työkavereiden kanssa.

Äänestä
  • Tarkoitan Seiskan kertomusta oululaisesta yksinhuoltajaisästä.

    Äänestä

Onko tämä henkilö omasta mielestään hyvin hienostunut ja kulturelli?

Äänestä
  • Pelottaako paljastuminen?

    Äänestä

  • Sisäpuolinen.trolli kirjoitti:

    Pelottaako paljastuminen?

    Odotan kyllä paljastumisia. Enkä pelkää ollenkaan. Nyt esimerkiksi sain selville että täysin viaton, no, ihminen toki virheineen, mutta rikoksiin syytön, on ollut pian puoli vuotta tutkittavana Vaasan Vanhalla. Odotan että jotakin siitäkin seuraa.

    Äänestä

Taidanpa tietää kenestä tässä puhutaan.

Äänestä

Minä en tiedä, kenestä puhutaan. Suomea tai ruotsia kuitenkin mieluummin, ei arabiaa, please.

Äänestä

Niin nyt siis pitäisi arvata kuka kertoilee itsestään ja muista puolitotuuksia, joihin sotkeutuu, ja on ilmeisesti omasta mielestään hienostunut ja/tai ”kultturelli”. Niinkö? Eduskunnan turvallisuusosasto on tuttu, mutta en heti keksi ketä tässä tarkoitetaan.

Äänestä

Onko tämä henkilö esiintynyt Ylen jutussa?

Äänestä

Heh, tällainenkin ketju. Sattumalta huomasin kun googlasin työpaikkaani. Tunnistin henkilön heti. Tai ainakin vahva tunne.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Tuomosetä kirjoitti:

Eduskunnan turvayksiköstä kuuluu kummia. Eräs kaveri kertoilee tarinoita ja haukkuu muita heidän selkänsä takana. Asianosaiset tunnistavat varmasti. Olkaa varovaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu