Avomies herättää öisin

A1n01

Miten saan sen loppumaan kun avomies herättää öisin tahallaan?
Syön Mirtazepamia unettomuuteen ja olen avomiehelle kertonut ettei minua saa öisin herättää siitä huolimatta hän tosi usein herättää minut tahallaan öisin siten että heittää painavan käsivartensa ylitseen halatakseen minua.
Minun pitää usein huutaa hänelle että älä tee noin ja siitä huolimatta hän jatkaa. Aamuisin olen selittänyt että etkö sä ymmärrä että mun on vaikee nukkua ja syön unilääkkeitä?
Mua ei saa herättää öisin jne...hän ei pyydä anteeksi vaan pitää minua pahana ihmisenä ua kattoo vihaisesti..olen tosi uupunut ha burnoutissa...miten saan tuon loppumaan?
En tosiaankaan syö unilääkkeitä huvikseni...
Mies tartutti mulle myös flunssan tahallaan kun suuteli flunssaiseba ha lopettanut kun kielsin...

5

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei_kannata_kärsiä

      Sängyt eri puolille huonetta.
      Toisaalta kertomus kuulostaa siltä että kannattaisi laittaa mies kiertoon.

    • justiinakox

      Miesparka! Haluaisi osottaa naiselleen hellyyttä ja rakkautta, mutta saa vastakaikuna vaan vihaa ja ärtymystä! Mä sanoisin mieluumin miehellä, että tuollainen kiukkuakka vaihtoon!

      • Silleen_

        Tarkoitit varmaan, että tuollainen sadistimies vaihtoon!


    • hiekanmurunen

      jos hän pitää sinua pahana ihmisenä, vaikka sinulla on huolia, niin ennuste suhteen jatkumiselle onnellisena on erittäin huono. Hän ei arvosta sinua, eikä hänellä ole oikeutta kohdella sinua huonosti. Meillä myös alkoi tuollaisena kulmien kurtisteluna ja muuttui lopulta ihan kamalaksi henkiseksi väkivallaksi. Mieti tarkkaan ja rauhassa mitä haluat tehdä.

      • Kaikonmänt

        Hullu ukko! Juokse karkuun!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1488
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1401
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1149
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      994
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      254
      954
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      193
      934
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      16
      830
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe