En tiedä, onko täällä Nuoret-palstassa koskaan ollut tummaihoista nuorta, mutta nyt olisi hyvä tilaisuus kysyä 15-vuotiaalta mustalta pojalta kysymyksiä. Vastaan mielelläni kaikkiin kysymyksiin, saa olla kuinka omituisia kysymyksiä tahansa. Antaa tulla!
Olen tummaihoinen
25
738
Vastaukset
- 37163839
Onko mielestäsi Jussi Halla-Aho rasisti?
- BlackHelsinki
Kyllä näiden maahanmuuttajien kanssa on ollut vähän ongelmia. Mielestäni Suomen kulttuuri on hieman peittynyt muiden maahanmuuttajien tuomien kulttuurien alle. Enkä näe Jussin kritiikissä mitään rasistista, haluaahan hän vain Suomen parasta.
- WhiteImatra
BlackHelsinki kirjoitti:
Kyllä näiden maahanmuuttajien kanssa on ollut vähän ongelmia. Mielestäni Suomen kulttuuri on hieman peittynyt muiden maahanmuuttajien tuomien kulttuurien alle. Enkä näe Jussin kritiikissä mitään rasistista, haluaahan hän vain Suomen parasta.
Based dude! Näitä lisää.
BlackHelsinki kirjoitti:
Kyllä näiden maahanmuuttajien kanssa on ollut vähän ongelmia. Mielestäni Suomen kulttuuri on hieman peittynyt muiden maahanmuuttajien tuomien kulttuurien alle. Enkä näe Jussin kritiikissä mitään rasistista, haluaahan hän vain Suomen parasta.
En ymmärrän jos Nuori on kiva ja ystävällinen ja mukavaa
Miksi hän ei voi elä kotona omaa kulttuuri
Suomi on vapaa maa ja vapaa uskonto
Älkää uskoa ei mitä kulttuuri sanoa varasta ja raiska se on van hullu aivossa
Kävin saksa en voin sanon Hei Saksalainen kaikki ovat Hitler
- Plöööö
Kohtaatko koskaan hyljintää ihonvärisi vuoksi?
- BlackHelsinki
Enpä oikeastaan.
- Pois_loisimasta
Koska olet ajatellut mennä takaisin kotiisi sinne viidakkoon?
Voisinhan minä Ranskaan takaisin mennä, mutta nautin ennemmin Suomen kylmästä säästä.
Ps. Ranskassa ei ole viidakoita. Vous êtes certainement déçu
- BlackHelsinki
Kotimaahani lähden vasta sitten kun te suomalaiset lopetatte minun elättämisen täällä, eli en koskaan.
Ihan tiedoksi, ettei tuo viesti ole keskustelun aloittajan kirjoittama. Oikea "BlackHelsinki" olen minä. Rekisteröidyin käyttäjäksi, jotta välttyisin nimimerkkini varastamisesta. Olen siis tästä lähtien Pepperoni.
- Merde_
Pepperonin vanhemmat ovat siis Afrikasta Ranskaan tulleita siirtolaisia. Tulitte tänne sitten loisimaan. Loppuiko Ranskasta banaanit?
- SuomiBoekA
Miks pitää olla koko aja ilkee? Netissä te pystytte pilkkaamaan tummaihoisia, mutta ette oikeassa elämässä kehtaa sanoo sanaakaan. Häpeän olla suomalainen.
- Yuggis_ei_ymmärrä
Jukkis, kuka tässä banaanien kasvumaasta on puhunut?
- Ei_yllätä
Juccisreppanalta ei kannata odottaa liikoja.
- Säälittävä_Jukkis
Kuuleppas nyt Yuggis. Ranskan Guyanassa joka on Ranskan valtiota kasvatetaan banaaneja. Mutta tuollainen tieto on tuollaiselle tynnyrissä kasvaneelle mahdotonta ymmärtää. Ota asioista selvää ennen kuin lauot typeryyksiä.
Yritä edes tehdä kaikista kolmesta, sisällöltään lähes identtisestä kommentista erilaisia.
Lisäksi, mistä tiedät etten puhunut manner-Ranskasta? Koska yleensä Ranskasta puhuttaessa tarkoitetaan sitä, sillä Ranskan merentakaiset alueet ovat taloudellisesti ja kulttuurillisesti hyvin erilaisia. Tätähän sinä et voi ymmärtää, vaan pitää luonnollisesti vängätä vastaan, koska netissä päteminen on kivaa. Eiksje? :)
- Banaaninlastaajat
Nyt taisi Juckiksella mennä herne nenään kun Ranskassa kasvaakin banaaneja. Eikä sillä ole mitään tekemistä kulttuurin kanssa. Pyyhi välillä hikeä äläkä ota virhettäsi niin vakavasti.
Asian väärin ymmärtäminen on oma valinta. Tyhmyys ei ole. Siihen en ota kantaa kumpaanko olet syyllistynyt. Ottaen huomioon, että et osaa vastata suoraan kommenttiin, veikkasin jälkimmäistä. Hyvää yötä nyt kuitenkin.
- Anonyymi
Kuinka paksu ja iso sun mulkkus on? Seisooko se ylväänä? Ja kaikista tärkeintä, onko se RÄJÄHtÄVÄ?
Minde -76 - Anonyymi
Meneekö se suuhun?
- Anonyymi
Alluha akbar!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1237120Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1224928L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa664256TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153463Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242261Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2731681- 671465
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581418Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä221386Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j581384