En tiedä, onko täällä Nuoret-palstassa koskaan ollut tummaihoista nuorta, mutta nyt olisi hyvä tilaisuus kysyä 15-vuotiaalta mustalta pojalta kysymyksiä. Vastaan mielelläni kaikkiin kysymyksiin, saa olla kuinka omituisia kysymyksiä tahansa. Antaa tulla!
Olen tummaihoinen
BlackHelsinki
23781
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Onko mielestäsi Jussi Halla-Aho rasisti?
Kyllä näiden maahanmuuttajien kanssa on ollut vähän ongelmia. Mielestäni Suomen kulttuuri on hieman peittynyt muiden maahanmuuttajien tuomien kulttuurien alle. Enkä näe Jussin kritiikissä mitään rasistista, haluaahan hän vain Suomen parasta.
Based dude! Näitä lisää.
En ymmärrän jos Nuori on kiva ja ystävällinen ja mukavaa
Miksi hän ei voi elä kotona omaa kulttuuri
Suomi on vapaa maa ja vapaa uskonto
Älkää uskoa ei mitä kulttuuri sanoa varasta ja raiska se on van hullu aivossa
Kävin saksa en voin sanon Hei Saksalainen kaikki ovat Hitler
Kohtaatko koskaan hyljintää ihonvärisi vuoksi?
Enpä oikeastaan.
Koska olet ajatellut mennä takaisin kotiisi sinne viidakkoon?
Mitä... helvettiä....? :D
Voisinhan minä Ranskaan takaisin mennä, mutta nautin ennemmin Suomen kylmästä säästä.
Ps. Ranskassa ei ole viidakoita. Vous êtes certainement déçu
Kotimaahani lähden vasta sitten kun te suomalaiset lopetatte minun elättämisen täällä, eli en koskaan.
Ihan tiedoksi, ettei tuo viesti ole keskustelun aloittajan kirjoittama. Oikea "BlackHelsinki" olen minä. Rekisteröidyin käyttäjäksi, jotta välttyisin nimimerkkini varastamisesta. Olen siis tästä lähtien Pepperoni.
Pepperonin vanhemmat ovat siis Afrikasta Ranskaan tulleita siirtolaisia. Tulitte tänne sitten loisimaan. Loppuiko Ranskasta banaanit?
Ranskassa ei kasva banaaneja.
Miks pitää olla koko aja ilkee? Netissä te pystytte pilkkaamaan tummaihoisia, mutta ette oikeassa elämässä kehtaa sanoo sanaakaan. Häpeän olla suomalainen.
Jukkis, kuka tässä banaanien kasvumaasta on puhunut?
Juccisreppanalta ei kannata odottaa liikoja.
Kuuleppas nyt Yuggis. Ranskan Guyanassa joka on Ranskan valtiota kasvatetaan banaaneja. Mutta tuollainen tieto on tuollaiselle tynnyrissä kasvaneelle mahdotonta ymmärtää. Ota asioista selvää ennen kuin lauot typeryyksiä.
Yritä edes tehdä kaikista kolmesta, sisällöltään lähes identtisestä kommentista erilaisia.
Lisäksi, mistä tiedät etten puhunut manner-Ranskasta? Koska yleensä Ranskasta puhuttaessa tarkoitetaan sitä, sillä Ranskan merentakaiset alueet ovat taloudellisesti ja kulttuurillisesti hyvin erilaisia. Tätähän sinä et voi ymmärtää, vaan pitää luonnollisesti vängätä vastaan, koska netissä päteminen on kivaa. Eiksje? :)
Nyt taisi Juckiksella mennä herne nenään kun Ranskassa kasvaakin banaaneja. Eikä sillä ole mitään tekemistä kulttuurin kanssa. Pyyhi välillä hikeä äläkä ota virhettäsi niin vakavasti.
Asian väärin ymmärtäminen on oma valinta. Tyhmyys ei ole. Siihen en ota kantaa kumpaanko olet syyllistynyt. Ottaen huomioon, että et osaa vastata suoraan kommenttiin, veikkasin jälkimmäistä. Hyvää yötä nyt kuitenkin.
Kuinka paksu ja iso sun mulkkus on? Seisooko se ylväänä? Ja kaikista tärkeintä, onko se RÄJÄHtÄVÄ?
Minde -76
Meneekö se suuhun?
Alluha akbar!