Ei laajennettuja terveyspalveluita paperittomille
Nina771
28395
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Hienoa päästä vaikuttamaan paperittomien luonnolliseen poistumiseen! Koko työpaikkamme allekirjoittaa!
Siinähän kirjoitatte mutta ei tule toteutumaan. Kyllä suvakit sen huolen pitää jotta mutut saa tarvitsemansa hoidon ja täyden ylläpidon.
Suvakit tulee laittaa työpaikkoja haettaessa rekrytointilistan häntäpäähän koska ne tulisivat joka tapauksessa aiheuttamaan työnantajalleen häpeää ja taloudellisia menetyksiä esim. myynnin vähennyksenä, anti-magona ja agitaattoreina.
Spr:n leipiin kaikki hyysääjät minimipalkalla
mikä se minimipalkka on, saako liidelin kassalla sen verran vai enemmän
Suomessa erottuu nykyisi kaksi yksinäisten ja hylättyjen naisten ryhmää. Varakkaampi ryhmä lähtee Gambiaan porauttamaan itseään ja köyhempi liittyy SPR:ään tekemään samaa.
Kumpaan sinä lähdet?? Joko riittää vanhanpiian elämä??
Olisko hylätyille miehille mitään paikkaa mistä ne lähtisivät elämäntarkoitusta itsellensä hakemaan?
Paitsi Venäjä tietenkin,kumppani sieltä...lienee vähän pakkokin,tai sitte on yksin.
Hyvin kiteytetty!
Suomi ukot on rumia isomahaisia haisevia porsaita jota ei suomi nainen huoli. Pakko on hakea Tatjana joka jaksaa röhnöä katella.
No, suominaisethan niitä rumia haisevia suomimiehiä tähän maailmaan pukkaa.
Toki geenit paranee ainakin ulkonäöllisesti paljonkin sillä että tänne nimenomaan tulee paljon maahanmuuttajia.
Thaikkulan naiset tykkäävät lihavista suomipojista, jolila on myös massia.
Ja jos sopiva mies olisikin laiha niin syöttävät sen läskiksi ja sitten onkin kiva ukon mahan päällä keinua ja naatiskella isosta molosta
Kaksi edellistä ruikutusta kertoo että se koira älähtää johon kalikka kolahtaa.
Mene nyt sinäkin hakemaan se vinosilmä Manilasta. Eikö ne nuole varpaan välitkin puhtaaksi.
Minä saa otettua itsekin itseäni suihin. Siihen ei naista tarvita.
Kunhan höpisee kasvattaisi ensin ne munat
Miten niitä kasvatetaan, kastellaanko usein vai kasvavatko ne vaan hautomalla?
Sinulla ne ei kasva kuin sisäänpäin
Käsittämätöntä! Miksi joku pitäisi suussaan elintä josta tulee kusta? Sairasta!
Sinä pidät äitisi tyhjiä pusseja
Käykää nyt hyvät ihmiset allekirjoittamassa tämä aloite!! Turha sitten lapasena valittaa päätöksistä.
Ei mitään ilmaisia palveluja yhdellekään pakolaiselle. Maksakoot tai lähtekööt!
Jokaisesta tänne jäävästä nk. pakolaisesta pitää saada jonkinlainen taloudellinen hyöty kantasuomalaisille. Muuten tervemenoa takaisin aavikolle!
Nimen omaan, mehut irti ja sitten valvottuun reservaattiin (tai... kuten toimittiin Kolmannen valtakunnan aikana ja itänaapurissammekin)
Missä voi allekirjoittaa persujen lukumäärän rajoittamiseen tähtäävän aloitteen? Se aines tulee meille kaupunkilaisille kalliiksi.
Kyl sä oot hurja. Et kai pelkää kanahaukkoja?
Teen aloitteen jossa punikeille määrätään punainen ja vihreille vihreä täplä otsaan. Ihan vain tunnistamista varten. Niin ja tähtäämistä.
Pääseköhän nämä ilman papereita Londoniin?