Vaihto E-sarjasta, löytyykö samankokoista?

Minun täytyisi vaihtaa Mercedes-Benz E taloustilanteen vuoksi halvempaan dieseliin, mutta uuteen. Laskin sen hinnan ylärajaksi noin 30.000 euroa. En haluaisi ravata kaikissa mahdollisissa liikkeissä asiaa kyselemässä, joten pyydän apua palstalaisilta.

Ylipainoni vuoksi en haluaisi tinkiä sisätiloista kuljettajan paikalla, ja oviaukonkin olisi hyvä olla riittävän kookas. En kuitenkaan hyväksy maastureita tai tila-autoja niiden suuren otsapinta-alan vuoksi, joka suurentaa kulutusta moottori- ja maantieajossa.

Onko 508:ssa saman verran tilaa kuskille? Tinkimisvaraa tilasta ei oikein olisi. Entä autoon/autosta nousu, onko matalampi?

5

410

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ranskalaiset_rulaa

      Taitavat olla aika samankokoisia. Ja yhtä matalia. Käy testaamassa. Erinomaiseen autoon olet kyllä vaihtamassa.

      • Peugeot.fi-sivustolla löytyi aika pieni valikoima, ja halvin diesel oli yllättäen farmarimalli. Onko mallisto juuri vaihtumassa?

        En nyt vielä lupaa 508:aan vaihtaa, koska muitakin hyviä ehdokkaita vaikuttaisi olevan tarjolla.


      • lopeta.provoilu
        E220_CDl kirjoitti:

        Peugeot.fi-sivustolla löytyi aika pieni valikoima, ja halvin diesel oli yllättäen farmarimalli. Onko mallisto juuri vaihtumassa?

        En nyt vielä lupaa 508:aan vaihtaa, koska muitakin hyviä ehdokkaita vaikuttaisi olevan tarjolla.

        Sinä CDL et vaihda mitään mihinkään, kun et edes autoa omista.


      • olet.kattanut.tyhjän

        Sinua Hönö kutsuu leivätön pöytä.


      • E220_CDl kirjoitti:

        Peugeot.fi-sivustolla löytyi aika pieni valikoima, ja halvin diesel oli yllättäen farmarimalli. Onko mallisto juuri vaihtumassa?

        En nyt vielä lupaa 508:aan vaihtaa, koska muitakin hyviä ehdokkaita vaikuttaisi olevan tarjolla.

        SW Active BlueHDi käsivaihteisena on tosiaan vielä bensamallejakin halvempi. Tarkasti katsoen hinnastosta löytyi jokaisen mallin kohdalla asteriski, joka kertoo vain varastomallien olevan myynnissä, eikä uusia tehdastilauksia voi tehdä lainkaan.
        Värin ja varusteiden kanssa ei nyt niin kovin tarkkaa ole, joten pidetään tuo mielessä.


    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2185
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      791
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      780
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      696
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      511
      686
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      60
      570
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      570
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe