Lisää suunnitteilla tiukennuksia työttömyyteen, nyt alkaa olemaan pian tilanne että pakattava matkalaukku ja häippästävä Suomesta.
Lisää tiukennuksia!
piikkitäynnä
10121
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
"Kela tarkistaa,oikeuttaako tienesti peruspäivärahaan eli täytyykö
niin sanottu työssäoloehto.
Suomalaisen katsotaan olevan töissä jos palkka on vähintään 6.82 e/H
ja 1173 euroa kuukaudessa."
No kaikki loisijat risu savottaan jos ei ala työnteko maistua. Niska perse otteella kämpästä ulos tai sitten karenssia ja sossusta tuet poikki. Eiköhän ala tulemaan kinttuun vipinää.
Minä esitin hullua lanttumaakarille kunnes suostui kirjoittamaan B-lausunnon kelalle. No hetihän sieltä tuli työkyvyttömyys eläke päätös. Ei ole tarvinnut töitä tehdä kymmeneen vuoteen.
Minä kerroin psykologille olevani vasemmistoliittolainen. Psykologin katsoi säälivästi ja sanoi, että tässä tilanteessa hänellä ei ole keinoja auttaa.
Missä se savotta on jotta voin viedä oman risuni sinne? Jahas, kohta on taas päikkärien aika.
Niin vaan risut hähäää köyhällä ei olekaan antaa muuta kuin risuja. Mulla olis kunnon pyöröhirsiä mutta halvalla ei lähde.
Ei suuri yleisö odottanutkaan että olisit ymmärtänyt lukemasi.
Kohtuullisen aktiivisia muutamat työttömät laiskurit täällä, vastailevat innokkaasti melkeinpä viestiin kuin viestiin, heiltä täytyisi katkaista KELAn päiväraha ja saisivat tienata rahansa kirjoittamalla.
Sinähän sen tiedät jokapaikan höylä..
Niin tiedänkin ja olen ylpeä siitä että olen älykäs!