se mitä voisi olla. Niin se on sanottukin, että hölmönä on helpompi elää. Kun ei tiedä mitä voisi olla voisi kerrankin olla tyytyväinen siihen mitä on. Liian harvoin tulee oltua onnellinen siitä, että on terve, omistaa läheisiä, saa tukea ihmisiltä ja saavuttaa omia tavoitteita. Niitä pitää niin valitettavan itsestäänselvyytenä. Sitten kuitenkin kaipaa aina vaan uutta ja parempaa. Kuitenkaan mikään ei ole niin yksinkertaista ja helppoa kuin voi olettaa ja kaiken eteen on nähtävä vaivaa.
Eniten harmittaa
yölliset
2167
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Onhan se hyvä joskus palata simppeliyksiin. Niistäkin voi saada joskus voimaa ja kiitollisuuden kokemuksia. Mutta ei pidä tarjota niitä niille keillä on kaikkein vähiten ja moni monien itsestäänselvyytenä oletettu vaikkakin vähän näkymättömämpi viety.
Kun ei ole enää mitään menetettävää on helppo löytää niitä pieniäkin asioita. Tutkia itseään ja löytää elämälle merkitystä.