Iivo Niskanen puki voittonsa huumassa susiturkin päälleen. Nyt vihervasemmisto ja erityisesti Seiska on päättänyt tuhota Olympiavoittaja Iivon ja tehdä hänen elämästään helvetin.
Onko tämä oikein?
Susiturkki tuhosi Iivon!
23
521
Vastaukset
- Guuhelot
Katos kun kaiken maailman narsistit ja muut idiootit on liikenteessä purkamassa oloaan . Silloin ei mene heidän mielen mukaansa niin pitää täällä vittuilla nimettömänä.
- Vekeä
Hieno turkki. Haluaisin samanlaisen. Täytynee ostaa samanlainen Venäjän-reissulla.
- Ryssän.nahka
Sinulle se sopii. Ryssäthän niitä enää käyttävätkin.
- hieno-antologia
Luken arvio susista on 200 kpl, riistapiirit ovat kolmiolaskennoissa päätyneet noin tuhanteen yksilöön.
On vain hyvä, että asia nostetaan esille. Hiihtäjä varmasti näkee oikean tilanteen luonnossa, joten hienoa, että asia tuodaan kansalaisten ajattelun piiriin.
Lisäksi taustalla on pieni piikki Wadan toimintaan, joka salli Lahti 2001 tapahtumat ja Myllylän ajojahdin käynnistämisen. - Montako.nähnyt
Iivo nyt näkee susia varmaan kun hiihtää Vuokatin laduilla ja kilpailussa? Olet tyhmä tai lapsellisen yksinkertainen tyyppi?
- IivolleWinsesteri
Vieremältä katosi kokonainen susilauma 2013. Salametsästäjät luulivat korjanneen ongelman, mutta nyt uudet sudet ovat vallanneet samat seudut.
Kyllä täällä turkkiainesta piisaa, tule tyhmä tai lapsellisen yksinkertainen tyyppi? kahtomaan meijän lasista yöllä kun käyvät pihassa, koiranruokia syömässä. - Red.Bull.riittää
No mitä sitten kyllä sinne korpeen sopii muutama suosikin juoksemaan. Mielelläni kyllä katsoin ja voisinpa kuvatakin tuollaista ainutkertaista tapahtumaa.
- putkaanpentele
No sitä sitten. Tietääpä kenestä saapi syötin susille. Jätä puh no.
- Ihminen.on.pahin.susi
Ei sudet minua syö vaikka olisin syöttinä. Kyllä ne pelkää tätä luomakunnan paholaista senverran paljon.
- Sairas-SAIRAS-MAAILMA
Susiturkin susi tapettiin jo 1960-luvulla. Tosi lapsellinen on tuossa 7-jutussa vertaus tuohon toiseen urheilijaan joka on hinttari.
- OHOonneksiolkoon
Myllylän susiturkki on yhä Haapajärven kunnantalolla vitriinissä.
Vaan hyvä heitto Iivolta Norjan suuntaan. Dooppikoneetkin kaatuu kun Suomipoika puikkaa. - MaksetaanKunnolla
Oisko kellään myynnissä isokokoista susiturkkia ?
- Ryssä.raato.yllään
Olisi myynnnissä, mutta ruplia en hyväksy.
- susikunniaan
tori.netissä on vain pieniä kokoja, sen sijaan moni olisi valmis ostamaan kunnon turkkitakin
- Vähän.olette.jäljessä
Vielä enempi on niitä jotka eivät osta susiturkkia. Siellä susirajalla landepaukuille se on varmaan ihan hyvä turkki. Täällä etelässä susiturkkia nähtiin vain sotien jälkeen 1950-70 luvuilla.
- Pietarintyöparit
Susiturkit kunniaan. Kun kattoo hiihtokisoja kylmässä maastossa pitää ehottomasti olla susiturkki päällä. Muuten tuloo kylymä. Perkele, kyllä jämpti on näin ja homot on homoja kuten Mietaa sanoo!
- niinonheikkoa
Kettua on kaupoissa, mutta sutta et saa mistään
- Landepaukku.tumputtaa
Entäs vittua? Oletko muualla nähnyt kuin äidiltä saunassa?
- OtsaasiPakottaa
Tumputtaja on syntynyt perseen kautta, joten jopa vittu on jäänyt näkemättä
- Pumts
Joka helekutin hukka ja karhu pitäs ampua Suomenniemeltä. Tai jos ei anpua, niin viijä nukutettuna Nuuksioon Helsinkiläisten vihervassarifemakoitten seuraksi. Niille oivaa ihteensä vastaavaa seuraa.
- Kuusen.alla.tumputtaa
Haisevat metsäläiset pitäisi nukuttaa ja desinfioida. Toinen vaihtoehto on hukuttaa nämä punaniska alkoholistit.
- lopultalusimaan
etkös sää sarjahukuttaja tätä jo yrittänyt, vaan häkki heilahti
- SusiturkkiaVailla
Iivo flunssassa. SUSITURKKI PÄÄLLÄ EI OLISI PÄÄSSYT FALUNISSA KAPAKKAAN.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 861580
- 721207
Kolme miestä joukkoraiskasi nuoren naisen metsässä Helsingissä.
https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011193871.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=pr1741105Sunnuntai terveiset kaivatulle
Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!52902Aika usein mietin sitä
Että miksi juuri minä olen se jonka kanssa haluaisit vakavampaa? Mikä minusta voi tehdä sellaisen että koet niin syviä t46881- 47868
Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?
Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman38868- 46802
Eräästä kalastuksenvalvojasta leviää video !
Ennemmin tai myöhemmin tänne palstalle tulee videonpätkä, jossa kerrotaan paikallisesta "kalastuksen valvojasta". Ei si9783IS Viikonloppu 26.-27.4.2025
Koviksen ovat laatineet Eki Vuokila ja piirrospuolista vastaa Lavonius, jolloin 2,5 vaikeusasteen ristikko on saatu aika35769