Haluaisin koskettaa sua, sivellä sormilla sen vakavuuden kasvoiltasi, vaikka se onkin itse asiassa oikein viehättävää myös. Painautua vasten sua.
Toivottavasti et pidä mua jonakin tyhmänä tyrkkynä, olenhan kai käyttäytynyt aivan asiallisesti seurassasi. Silmissä vain ehkäpä sellainen pilke, jota ei kukaan toinen saa aikaan. Tiedän, että on väärin ajatella tätä.
Tiedän myös, ettet koskaan näe tätä viestiä, etkä tietäisi minun kirjoittaneen sitä jos näkisit. En ole se, joka täällä kirjoittaa 10 aloitusta päivässä nimikirjaintasi hokien. Sellaiset kirjoitukset eivät ole tyyliäni. Jossain toisessa elämässä kirjoittaisin suoraan sinulle, pukisin lämpimät tunteeni sanoiksi.
Toivottavasti et pidä mua jonakin tyhmänä tyrkkynä, olenhan kai käyttäytynyt aivan asiallisesti seurassasi. Silmissä vain ehkäpä sellainen pilke, jota ei kukaan toinen saa aikaan. Tiedän, että on väärin ajatella tätä.
Tiedän myös, ettet koskaan näe tätä viestiä, etkä tietäisi minun kirjoittaneen sitä jos näkisit. En ole se, joka täällä kirjoittaa 10 aloitusta päivässä nimikirjaintasi hokien. Sellaiset kirjoitukset eivät ole tyyliäni. Jossain toisessa elämässä kirjoittaisin suoraan sinulle, pukisin lämpimät tunteeni sanoiksi.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Kiva teksti. Ajatella voi mitä vaan :)
En tiedä kenelle tuli? Tuli kyynel silmään. Saa tällaisen raavaan miehen herkäksi
Suukkoja ja haleja raavaalle miehelle.
Kaunis ja surullinen.Yhtäaikaa.Elämän paradoksaalisuus.<3
Minua tekisi mieli koskettaa sormeenkin vain gallup-tyttöjä ja näitä joiden kanssa syntyy hyviä kysymyksiä.
Todellakin sanovat että olen: luutnantti, eli "perämies", kapteenin paras apuri, ja vaarallinen, soutuveneissäkin :D
Pidätkö häntä varalla jos.....ei tyrkky, mutta aito.
En pidä häntä varalla. Hän ei ole pidettävissäni millään lailla. Saavuttamaton, sitä on minulle.
Niin...kirjoitukseni varmasti voi vaikuttaakin tyrkyltä, mutta tosielämässä olen aika hillitty häntä kohtaan. Poskilla vain vähän punerrusta, ja silmissä voi jotakin näkyä. Tuskin hän niitä huomaa. Huomaisi kyllä ehkä, jos itse etsisi näitä merkkejä kasvoiltani.
Aloittaja on varattu K-nainen joka haikaillee Jiistä. Ainahan voitte panna, niin loppuu vinkuminen palstalla. Tai sitten ap voi hankkii elämän
En ole K-nainen, kiitos vain ehdotuksestasi. Voithan hankkia itsekin oman elämän, niin ei tarvitse välittää toisten vinkumisista.
Kiitos muutamille asiallisesti kommentoineille. Te ehkä ymmärsitte jotakin siitä, mitä kirjoituksellani tarkoitin. Tunteet on joskus saatava jollakin lailla puettua sanoiksi, se selkiyttää ajatuksia.
Älä kuitenkaan syö nakkeja ennenku sivelet, voi haista pahalle m-miehen nokkaan :)
Ok :D
Kertoisitko tarkempia tuntomerkkejä hänestä?
Pahoittelut, en halua kertoa hänestä tunnistettavasti missään nettipalstoilla. Mutta jos on mitään apua sinulle, niin E-Suomessa päin liikutaan. Tapaan tämän henkilön aika lailla päivittäin, ei ole siis kyseessä mikään "kerran kassajonossa katsoit minuun päin, ja olen ikävöinyt viisi vuotta"-tyyppinen juttu. Ikäeroa jonkin verran, ei kuitenkaan puhuta nyt mistään kymmenistä vuosista.
Kaikki vinkkisi osuivat, mutta eipä se vielä mitään kerro. Kuinka kauan olet tuntenut hänet? Tai jos kertoisit jotain, mitä kukaan muu kuin hän ei voisi tunnistaa.
Tuntenut alle vuoden.
Aloittaja....näin tänäänkin kiinnostuksen kasvoiltasi:)
Veikkaan että olet väärä jii...
Ihan mielenkiinnosta, mistä veikkaisit, että tiedät kuka olen? No tuskin haluat kertoa tarkemmin, eihän meiatä kukaan. Olen kyllä itsekin nähnyt täällä monia kertoja joitain kirjoituksia, jotka kuulostavat todella tutuilta. Monilla on samankaltaisia tilanteita.
No ei sitä tässä viitsi kertoakkaan... veikkaan vaan. Tässä jotenkin tänään tuli aika varma fiilis jostain.. voinhan toki vielä olla väärässäkin. Mutta tällä hetkellä en vain voi olla miettimättä että miksi? Mutta sitäkään ei täällä viitsi kysyä joten voit hyvin jättää vastaamatta tuohon... oot varmaan muutenkin väsynyt ja menossa nukkumaan?
Niin, kyllä ennen puolta yötä aina on mentävä nukkumaan, kun aamulla aikainen herätys aina töihin. Luonnostani olen kylläkin yökyöpeli. Mitähän mahdoit tarkoittaa tuolla miksi-pohdinnallasi?
Mutta niin jos painaisi kuin nappia jotain hauskaa tyttöä olkapäähän pehmeästi, huomaisi ja kääntäisi päätä: joku painoi pehmoisesti sormella olkapäähän.
Niin ne naiset sanoo, mut oon uskollinen omalleni.
Mitä helvettiä sä täällä teet, jos olet kerran niiiiin uskollinen?!
Hyvää huomenta kulta. Nukuin todella hyvin vaikka välillä olin hereillä. Pian nähdään en voi uskoa sitä todeksi. Kaikkien näiden välillä vaikeidenkin vuosien jälkeen.
Kuuhullu, älä paljasta enää mitään; ei paikkakuntaa, ei kohtaamista, just nothing. Tarina on niin kaunis, että ei pilata kenenkään toivoa. Toivossa on ihastuneen hyvä elää.
En, en ole koskaan paljastanut. Mutta sinä tunnet sen ja tiedät.
Tuo edellinen kommentti ei ollut kyllä minulta. Ymmärrän mitä tarkoitat, tosin täällä saa aina haukkuja "kalastelusta" jos ei kerro nimeä yms. Nuo kommentoijat eivät ymmärrä, että kirjoitan ainakin itse täällä vain siksi, etten pakahtuisi näihin ajatuksiini.
Kuuhullu, ymmärsin.
Tiedän.
Älä paljasta enää mitään.
Paljasta vähän enemmän. Kyllä meitä muitakin kiinnostaa mitä sun ja Juhan romanssille kuuluu.😉
Ei ole Juhasta kyse.
Eikö se oo wan ha panosetä.
Tuollainen kirjoitus tekee aika tehokkaasti poikia iloiseksi jos joku tyttö sanoo noin :)