Huomenta Suomi

ja kaikki kanssaeläjät. Tuliko unta riittävästi, kauniiden unien myötä, vai jäikö unet näkemättä ja yö meni puoleksi valvoessa ja miettiessä?

https://www.youtube.com/watch?v=e0TInLOJuUM

Oikein Hyvää perjantaita, rakastakaa ja olkaa rakastettavia <3,,,
19330
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

No kiitos vaan Suomelle samoin. Yrittäkää irti metoo -kampanjasta joskus. En itse ole ihan semmoinen yrittäjä, josta kunnia lankeaa ihan jonnekin muualle.

Äänestä
  • Aloittaja

    Aina pitää edes yrittää, olkoonkin asia mikä tahansa. Se tuo mielenkiintoa päivään, ja kenties antaa suunnan minne pitää mennä.

    Äänestä

  • Olipas se musa hempeää :) Sut kaappaisin vain peitonalle, enkä päästäis ulos pakkaseen.

    Äänestä

  • Aloittaja

    josolisithän kirjoitti:

    Olipas se musa hempeää :) Sut kaappaisin vain peitonalle, enkä päästäis ulos pakkaseen.

    No enkö ole Hän? No, pitää sitten yksin pyöriä peiton alla, molempien, ja haaveilla että jos se vaikka joskus osuis kohdalleen. Niissä merkeissä jatketaan, jos vaikka joskus,,,

    Äänestä

  • Aamu murmeli on kiukkuinen.

    Äänestä

  • Aloittaja

    äkäpussii kirjoitti:

    Aamu murmeli on kiukkuinen.

    Kokeile jos vaikka kupponen ☕ auttaisi ;).

    Äänestä

  • Mut, nyt muksaa työpäivää sulle. Menen takaisin unille.

    Äänestä

  • Aloittaja

    ootainamielessä kirjoitti:

    Mut, nyt muksaa työpäivää sulle. Menen takaisin unille.

    Voiskohan jostain ostaa vaikka jonkun hilavitkuttimen millä vois jatkaa vaikka unta, tai vois saada näkymän tulevaisuudesta?
    Mun kristallipalloni kun on yhäkin 10 000 huollossa, ja huolto ilmoitti että olen hajottanu sen pallon syvimmän tarkoituksen. Mitähän sekin tarkoittanee ;)?

    Äänestä

  • Tiedätkö voin sen sulle kertoa miten sen saavuttaa.

    Äänestä

Tässä enää yritetä mitään. Työkyvyttömyyseläkkeellä kaksitoista vuotta jo.

Äänestä
  • Aloittaja

    Ei kai se eläke ole mikään veruke yrittämättä jättämiselle, vai onko?

    Äänestä

  • Työt ovat ohi kohdallani.

    Äänestä

  • Aloittaja

    muutenvoiyrittääelää kirjoitti:

    Työt ovat ohi kohdallani.

    Näinhän se on ettei aina kukaan voi eikä mahda mitään tapahtumille, ne vaan tulee ja niitä ei voi kiertää.

    Äänestä

Jotkut voivat olla olleet keskellä jotain avaruussotia joissa voi esiintyä Klingon-sotalintuja jotka ampuvat massdrivereilla ilman kysymättä lupaa (kerrostalo kerralla, törmää jos haluat)

Tai ehkä jossain aika-ulotuvuus-sodassakin keskellä sellaista?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


YksK-Nainen kirjoitti:

ja kaikki kanssaeläjät. Tuliko unta riittävästi, kauniiden unien myötä, vai jäikö unet näkemättä ja yö meni puoleksi valvoessa ja miettiessä?

https://www.youtube.com/watch?v=e0TInLOJuUM

Oikein Hyvää perjantaita, rakastakaa ja olkaa rakastettavia <3,,,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu