Voiko joku kertoo sen Kainarin jutun niistä poliiseista?Ei tuu lehtee.
Mitä ne poliisit teki?
mitanyton
121436
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kertoisin, mutta kun ei tule minullekaan lehteä. Ja kohta taas tänne tulee ivaa pilkkaa herjoja ym. Mutta ei asiallista vastausta.
Kun sillä lehdellä nyt vaan on ihan liian iso hinta, jos tilaa jo jotain oikeata lehteä. Lisäanti olisi aivan järjettömän kallis/uutinen.
Pitää vaan toivoa, että Kaleva tarttuisi uutiseen...
Valitettavasti Kalevakin maksaa melkein 400 euroa vuodessa. eikä yhtään toimittajaa kaenuussa
No maksaahan se Kalevan tilaus tietenkin, mutta monet (poliisi) uutiset voi lukea Kalevan nettisivuilta ilmaiseksi.
Kainari pistää maksullisiksi jopa poliisin sivuilta kopsaamansa aineiston. Hulluja.
Mutta tätä uutista ei Kalevakaan julkaissut.
Poliisin tiedotteet on kyllä kaikkien luettavissa osoitteessa www.poliisi.fi ja ihan ilman maksumuureja ja vielä nopeamminkin kuin paikallisen lehden sivuilta.
Ettäkö mitä teki?? Ei tavallisesti yhtään mitään ainakaan silloin kun olis pitäny jotain tehä.
Tavallisesti katselevat joutessaan uteliaina naapurin akan syntejä koneelta. Näin ainakin tehtiin 90-luvulla kun kuka hyvänsä sai katella mitä halusi.
Kävivät painamassa huoraa
Miksi ne olisi käyneet sun äitisi luona?
Mitäs minä sanoin, että kohta tulee asiattomia.
Ja takuuvarmasti tuli näiltä neropateilta.
On nää idiootteja,
Kainari kuitenkin vääristelee jutun.
Joku joka tietää todelliset tapahtumat vois kertoo tapahtuman.
Jotakuta juoppoa vähän väännelty putkaan viedessä. Ihan ansioista, kärsiköön luissaan prkl.
Ehkä viivytelleet jossain jutussa.
Köyhälle on kaikki kallista. Älkää ryypätkö kaikkia rahojanne, lukekaa lehti kirjastolla tai kahvilassa, sama tulee käytyä ulkona ja saatte puhdasta ilmaa ja happea raikastamaan tunkkaisia ajatksianne ja pierulle lemuavaa habitustanne.