Oon kuullu jo 2 päivää semmosta kuplivaa/poreilevaa ääntä vasemmassa korvassa. Ei oo jatkuvaa vaan tulee milloin sattuu. Ääni on aika hiljaista eikä haittaa paljoa, mutta pikku hiljaa alkaa vähän ärsyttää toi ääni . Onko kokemusta samasta ?
Haluan tietää että ei ole mitää vakavaa :(
Apua! Ääni vasemmassa korvassa :(
8
538
Vastaukset
- Tulet_mielisairaaksi
Skitsofrenia (vanh. jakomielitauti) on yleensä nuorella aikuisiällä alkava monimuotoinen psykoosisairaus. Se on psykoosisairauksista yleisin.
Keskeisiä oireita ovat todellisuudentajun heikkeneminen eli psykoottisuus, joka johtuu aistiharhoista, harhaluuloista, ajattelutoimintojen häiriintyneisyydestä ja tunteiden latistumisesta. - nomraalia
Älä välitä siitä trollista. Sulla saattaa olla tinnitus. https://fi.wikipedia.org/wiki/Tinnitus
Voit mennä lääkärille jos se jatkuu ja häiritsee. - jgaiupibfpiajpi
Tinnitus on vinkuva ääni. Olettaisin välikorvan tulehdusta, jossa nestettä kertyy korvan sisään. Jos ajoissa menee hakemaan antibiootit, voi selvitä pelkästään syömällä lääkekuurin pillereinä.
Veljellä jouduttiin konkreettisesti puhkaista korva, koska ei mennyt hoidattamaan, ja neste alkoi mädäntyä välikorvassa, ja aiheutti myös helvetillisen korvasäryn.
Nyt vain poika heti aamulla terveysasemalle hakemaan se antibioottikuuri ennenkuin pääsee helvetti irti.- jgaiupibfpiajpi
Lisätään vielä, että itsellä on myös ollut tuo ääni, ja sain siihen juurikin diagnoosiksi välikorvan tulehduksen. Söin pillerit ja homma oli ohi.
Kyseessä voi olla myös niinkin yksinkertainen asia, kuin vaikkua lähes täynnä oleva korva mahdollisesti esim. suihkussa korvaan joutunut pikkiriikkinen pisara.
Kannattaa käydä lääkärissä. Sitä ei kannata tarkistamatta alkaa ronkkia itse t. nimim. Korvansa Täysin Tukkoon Ronkkinut.- varmajuttuon
luultavasti kusi noussut päähän
- Eeehrr
Eeeh
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as893554Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna253093- 563054
- 612875
Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.642700Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)542697On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle612424Pohdinttavaksi
No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä802281- 452132
- 692128