Suomesta puuttuvat hyvät mieslaulajat

Kun Kari Tapio kuoli jäi niiiiiiiiiiin iso tyhjä auko, jota vieläkään kukaan ei ole pystynyt täyttämään.
3186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Totta, hänellä oli ihanan pehmeä ääni jota oli miellyttävä kuunnella.Tykkäsin erityisesti kantrikappaleista joissa oli letkeä rytmi.

Äänestä

Kyösti Mäki-Mattila on mielestäni todella hyvä laulaja, ainakin livenä kuultuna. Mikseihän hän ole enemmän esillä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


zitzo61 kirjoitti:

Kun Kari Tapio kuoli jäi niiiiiiiiiiin iso tyhjä auko, jota vieläkään kukaan ei ole pystynyt täyttämään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu