honda accord 2.4 vaihteet rusahtaa

Kilometrejä 360000, vaihteita kytkiessä alkanu vaihteet rusahtaan ja kytkin kyllä on reilusti pohjaan painettuna aina. Onko vaihdelaatikko tullu noilla kilometrillä jo tiensä päähän vai voisko olla joku muu vika.?
61754
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

katsoppa huoltokirjasesta, se löytyy hanskalookerosta, milloin on huollettu auton vaihdeloota viimeksi iihan vaikka v-öljynvaihto
palaan korjaus hommaan sen jälkeen

Äänestä
  • Vuosi sitten vaihdettu

    Äänestä

Kytkin remonttia, koska ei jaksa enää irrotella kunnolla tai siirto haarukat väljiä?

Äänestä

Öö mitkä siirto haarukat?

Äänestä

Meinaat varmaan vaihteiston sisältä jottain

Äänestä

Viittaa kytkin jo finaalissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vaihekeppipeessä kirjoitti:

Kilometrejä 360000, vaihteita kytkiessä alkanu vaihteet rusahtaan ja kytkin kyllä on reilusti pohjaan painettuna aina. Onko vaihdelaatikko tullu noilla kilometrillä jo tiensä päähän vai voisko olla joku muu vika.?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu