Kasvot puhtaaksi

Mikä olisi hyvä puhdistusaine kuivalle iholle?
Apteeksita antoivat käteen lactacyd -nimistä ainetta.
Ei lue mitään, että olisi kasvoille suunnattu. Lukee että tasapainottaa vartaloa... Mutta onko jollain kokemusta kyseisestä aineesta?
2788
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lactacyd on hyvä pesuneste, mieto eikä kuivata ihoa liikaa. Sopii hyvin mm. herkälle iholle ja sitä voi käyttää sekä kasvoissa että vartalolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asdasdfa kirjoitti:

Mikä olisi hyvä puhdistusaine kuivalle iholle?
Apteeksita antoivat käteen lactacyd -nimistä ainetta.
Ei lue mitään, että olisi kasvoille suunnattu. Lukee että tasapainottaa vartaloa... Mutta onko jollain kokemusta kyseisestä aineesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu