Hua Hinin Suomalainen, mitä!!!

Tervehdys!

Mitä tälle sanomalehdelle on tapahtunut? Viime vuonna tutustuin niin ihanaan lehteen, mutta nyt lehti olikin vain juorupalsta ja muutenkin kummallinen. Onko sama tyttö vielä toimittajana?
12594
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ei ole tyttöä enää, vaan se epäilyttävä Pattayan mukamas toimittaja. Huonoon suuntaan on menossa koko lehti taas, ala-arvoisia juttuja.

1Äänestä
  • Ilmeisesti olet se hyypiö, joka yritti tehdä oman lehden ja syrjäyttää Kerosen. Se kun meni pipariksi, niin nyt purat katkeruuttasi Thaimaan keskustelupalstoilla anonyyminä.

    Oletkos muutes käynyt tuolla Takiabin apinavuorella viimeaikoina? Se on aivan kamalassa kunnossa ja apinat on hävitetty muutamaa rampaa lukuunottamatta. Munkit ovat poistuneet ja patsaat tummuneet. Roskia ei ole siivottu ja kaikki ränsistyy. Harmin paikka, sillä se oli varsin elävä ja kiva mesta vielä 5 vuotta sitten.
    Kävin yhden thainaisen kanssa siellä ja hän oli järkyttynyt. Kävi laittamassa 200 bahtia ruokouspuuhun nuppineulalla, teki wain ja sanoi että nyt äkkiä pois täältä.

    2Äänestä

En ole Hyypiö ja "kesämökkini" sijaitsee kukkulan vieressä. Aamukahvit nautin parvekkeella ja katselen kukkulan suuntaan. Ei ole siis tarvetta käydä itse kukkulalla viemässä almuja. Hua Hin ei todellakaan raunioidu, taidat olla Pattayan kateellisia kun meillä menee täällä paremmin!

1Äänestä
  • Thaimaan lehdistö kyllä väittää toista, mutta saat kyllä pitää vakaumuksesi.

    1Äänestä

Me Hua Hinissa asuvat kyllä tiedämme miten meidän paratiisissa menee. Turha on tulla tänne arvostelemaan. Aurinko paistaa, palmut huojuu sekä Hua Hinin kehittyy.

1Äänestä
  • Hu Hinistä ja sen kehityksestä mm. rotaviruksen ansiosta ja monesta muustakin ikävästä asiasta voi lukea Hua Hinin paikallislehdistön palstoilta.

    2Äänestä

  • Oho..vai ihan " mm.rotaviruksen ansiosta ja monesta muustakin ikävästä asiasta .....jne "
    Kun se tämä rotavirus jyllää Suomessa, vaikean influenssan lisäksi ja monta muutakin ikävää
    asiaa löytyy paikallislehtiä lukiessa. Iltalehteä selaillessa taatusti tulee pahalle päälle sitä luokkaa uutisointi oman kotimaamme tapahtumista. Hua Hin in auringonpaisteessa hyvä olla.

    1Äänestä

  • kaukanakavalamaailma kirjoitti:

    Oho..vai ihan " mm.rotaviruksen ansiosta ja monesta muustakin ikävästä asiasta .....jne "
    Kun se tämä rotavirus jyllää Suomessa, vaikean influenssan lisäksi ja monta muutakin ikävää
    asiaa löytyy paikallislehtiä lukiessa. Iltalehteä selaillessa taatusti tulee pahalle päälle sitä luokkaa uutisointi oman kotimaamme tapahtumista. Hua Hin in auringonpaisteessa hyvä olla.

    Näi kertoo lerppa, koska ei Suomessa voi lukea Hua Hinin lehtiä.

    2Äänestä

  • Lehdetkaukana kirjoitti:

    Näi kertoo lerppa, koska ei Suomessa voi lukea Hua Hinin lehtiä.

    Yksi Pattayan rakas on nyt seonnut ihan täysin.
    Näitä idiotismeja idiootti lataa ihan sarjassa joka päivä.

    Äänestä

  • Ihan vaan tiedoksi
    Kyllä Suomessa voi lukea myös Huahin in lehtiä jos nettiä osaa käyttää .Tarvitaan tietysti kielitaitoa myös. That´s it.

    Äänestä

  • Tämän päivän eka käynti palstalla lerppa, toisin kuin sinulla, joka alati olet aamusta iltaan häiriköimässä...

    2Äänestä

  • LerpanpäivääCMjaHuiHai kirjoitti:

    Tämän päivän eka käynti palstalla lerppa, toisin kuin sinulla, joka alati olet aamusta iltaan häiriköimässä...

    Väärä vastaus, lueppa kysymys uudelleen.

    Tahdot keskustella kuitenkin käynneistä palstalla, onko munaa kertoa miksi Smurffin värinen ei toimi kusipää2010 ???

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Rouvanenn kirjoitti:

Tervehdys!

Mitä tälle sanomalehdelle on tapahtunut? Viime vuonna tutustuin niin ihanaan lehteen, mutta nyt lehti olikin vain juorupalsta ja muutenkin kummallinen. Onko sama tyttö vielä toimittajana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu