On meillä kanssa varsinainen kaupunginjohtaja, onko sitä näkynyt missään, onko edes hengissä enää?
Ihme herrajengiä kyllä tämän kuppikunnan johdossa, mistä ne on tänne pesiytyneet, voisko ne palauttaa koko ylähallintoportaan jonnekkin?
Ihme herrajengiä kyllä tämän kuppikunnan johdossa, mistä ne on tänne pesiytyneet, voisko ne palauttaa koko ylähallintoportaan jonnekkin?
Vastaukset 19
Vanhimmat
Aamupäivät taitaa kulua golf-simulaattorin parissa/palloa pressuun lyöden ja iltapäivät meneekin sitten kahvilla istuskellen nenää kaivellen.
Tähän on tultu.
Mukava 13000 euron kuukausikorvaus kuurupiilo-leikistä, jota on jo jatkunut vuosia. On tämä kummallinen kaupunki. Kaavoituksen ja katuverkon ylimpänä päällikkönä ylä-asteen ex-opinto-ohjaaja... ei mitään kokemusta kaupunkirakentamisesta. Miten nämä valinnat tehdään?
Varmasti KokDem-Politrukkijoukko tarkistaa jäsenkirjat ja puolueuskollisuuden ensisijaisesti kaikkein oleellisempina seikkoina?
En keksi muutakaan perustetta miksi tuo KokDem-Trollolammaskin määkii päättömyyksiään ja valheitaan täällä joka viestiketjussa ellei hän näin osoittaisi uskollisuuttaan ja sitä kautta hakisi pestuuta KokDem- hallintojoukkioon mukaan
Näkyvillä pitäisi olla töistä ei niin väliä.
Sarin tyyli ei sovi kaikille.
Persua harmittaa kun ei pääse muuten narisemaan...
Noh, voipi olla noinkin mutta onnekseni KokDem-hallintoloinen sentään vastaa aina narinaan omalla tutulla alatyylillään niinkuin taaskin kävi!
Olen nähnyt ko. herran yhden kerran ja siitä on aikaa. Hän istui Vanajanlinnassa seuraamassa missikisoja. Tämän näin TV:n välityksellä. Että semmoinen johtaja meillä on.
Voi voi, kun aikanaan olisi Elina Lehto valittu kaupungin johtoon. Olis eri mallillaan nyt tämän kylän tilanne. Tämä nykyisen kaupunginhallituksen ja muun johdon toiminta on kertakaikkisen vastenmielistä seurattavaa. Koskahan joltain menee vati kunnolla nurin...koko sakki pihalle ja järkevät ihmiset hoitamaan yhteisiä asioitamme.
Kuka ihmeen Lehto ?
Elina
Ihanaa sarkasmia jälleen!!
Aikoinaan, kun Kenakkala valittiin kaupungin johtoon, oli ehdolla myös pätevä naisehdokas. Nimeä en muista. Olisin toivonut hänen valintaansa, mutta oliko puolue väärä vai oliko liian pätevä. Kysymyksessä ei ollut Elina Lehto Oliko hän silloin enää edes ehdolla. Taisi tehdä uraa muualla.
Voisiko Kenakkalan palauttaa *vähän käytettynä* takaisin mistä lie tulikin? Vaikka puoleen hintaan?
Kyllä tähän kylään tarvitaan pikkusen kantaa ottavampi, jämäkämpi ja näkyvämpi ylin virkamies
Sillehän naurettiin jo Oulussa, että kun alkoi siellä joutua oikeisiin töihin pakeni pefiferiaan (so. Näivelinnaan).
Menolippu vaan Ouluun, Rautio mukaan
https://www.youtube.com/watch?v=dswZ20e-jno
Ajassa 3.15.
Edeltäjä tykkäsi kyllä julkisuudesta, oliko parempi?
Pitäisikö+sinun+mielestä+kaupunginjohtajan+olla+tämmöinen+nyyverö.+Minusta+johtajan+pitää+olla+mies+paikallaan,+eikä+pakoilla+kaikkia+asioita.+Julkisuus+kuuluu+kaupunginjohtajalle.+Uskon+että+osa+kaupunkilaisista+ei+edes+tiedä+kuka+on+Hämeenlinnan+kaupunginjohtaja.+Vaikka+taitaa+olla+parempi+ettei+tiedäkkään.+Kunhan+kesä+tulee+niin+kyllä+ukon+näkee+mersun+takapenkillä+kohti+golfpyhättöjä.+Onhan+sekin+tietysti+julkisuutta,+harrastaahan+golffia+varmaankin+1%+Hämeenlinnalaisista