Tissi- Hegulin rahanpoltto.

Niin. Se ei ollut kovin merkittävää. Vaatimaton ja hauska veikko kunhan vain sai yskähtelevän koneensa aamupäivisin käyntiin. Merkittävin piirre hänessä oli että ei kyllä pienitissistä tyttöä sänkyynsä ottanut. Kierteli usein monta tuntia että tarpeeksi isoryntäisen löysi, muilla avuilla ei ollut väliä.

Heguli oli kova Elvis- fani enkä häntä siitä torunut.
Olimme eräässä kakkos tai kolmos- kadun soittoruokalassa jossa paikallinen huono bändi soitteli evergreenejä. Heguli seteleillä soitatti Love Me Tenderiä kai viiteen kertaan kunnes nukahti sohvalle whiskyn tainnuttamana.
Bändi soitteli sitten niitä näitä kunnes Heguli havahtui. Pyöritteli silmiään ja huomasi ettei Elvis soinutkaan. Nousi pystyyn ja käsi taskussa kävi.
Kuiskutteli kitaristille ja taas Love Me Tender ilmoille kajahti.

Heguli painoi jälleen tyytyväisten murahdusten saattelemana päänsä sen päiväisen mahtitissin syliin ja onnensa näytti aivan auvoisalta.....

13

498

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tequila-ja-tytöt

      :)
      Vietettiin joku vuosi sitten iltaa tutussa gogo-baarissa ja ilta oli ollut jo melkoisen kostea, ennenkuin sieltä poistuttuun. Toleranssia piisasi ja tequilat putosi sarjatulituksena naamariin, kun oli kyseessä sen loman joku ilta numero 11 ja joka ilta oltiin treenattu.
      Kaverini oli niin päissään että lähti ovesta ulos astuttuaan kylki edellä walkkaria pitkin kohti etelää, vaikka hotellimme oli toisessa suunnassa. Hänet ohjattiin mopotaksin kyytiin jonka kuljettaja ajoi kävelyvauhtia kaverin huojuessa takana itään ja länteen.

      Mukaani lähti baarista tuttu tyttö ja muutaman muunkin barfine oli armeliaasti maksettuna, joista pari liittyi seuraamme. Isohko musabaari oli silloin siinä walkkarin alussa ja siellä veteli covereita lahjakkaan kuuloinen jenkkiläinen musta bändi joka yhdisteli rappia klassikoihin.

      Musa oli hyvää mutta jengi oli niin juupassa ja drinkit "kalliita" että päätin piristää tunnelmaa tarjoamalla bändille pullon tequilaa ja omalle seurueelle myös. Siitä alkoi tunnelma kirpoamaan sitten kun humaltuva bändi pyysi meidät lavalle ja päästiin osallistumaan esitykseen. Sattumoisin yksi seurassamme olleista tytöistä paljastui karaokestaraksi ja itsekin olen laulaa luritellut covereita hieman keikkanakin Suomessa, niin se osallistuminen ei mennyt aivan reisille vaan baarissa olevat thaitytöt ja farangikundit innostuivat tanssimaan ja maljoja nosteltiin.
      Puolen tunnin päästä keikka oli ohi ja istuttiin gorillan kokoisen mustan räppärin kanssa kaulakkain ja tuhottiin jostakin vielä ilmestynyttä viskipulloa.
      Seurassa olleet gogo-tytöt oli myös melkoisessa overkill humalassa mutta jatkot ja syömingit oli vielä suunnitteilla. Viimeinen muistikuva oli hotellilla kun kaivoin lompakosta rahaa että joku tytöistä lähtee hakemaan streetfoodia.

      Aamulla kun heräsin niin vieressä oli kaksi tyttöä ja yksi vessan lattialla päiväpeitolla peiteltynä. Tytöt oli vielä ostaneet sapuskan lisäksi litran pullon vodkaa, josta oli juotu kolmannes. Ruokaan ei oltu koskettu juuri lainkaan.
      Siitä kun heräilin ensimmäisenä, niin nappasin minibaarista hiljaa oluen ja hiippailin terassille sitä hörppimään kun pelotti siitä humalasta selviäminen sen juomamäärän jälkeen.

      Yksi tytöistä tuli kylpytakissa siihen sitten seuraksi ja kysyi että muistanko mitä sanoin ennen sammumista. Sanoin että en muista. Tyttö sanoi että good. Se jäi ikuiseksi arvoitukseksi.

    • sairasta_tuohua

      Tissi-Heguli oli siis se transu jolle teetätit silarit?

    • Aviomiess

      No onhan nämäkin haavenovellit eräänlaisia matkatarinoita ja tuo oman tyydytyksensä Herralle 2010 eri nimimerkein, siis aloitus 28x ja jonkin ajan kuluttua toinen samaa myötäilevä toisella nimimerkillä, eihän ole ensimmäinen kerta.
      Tässä jokin päivä sitten 2010 itsepintaisesti latas vastaavaa moden poistaen ja taas uudestaan moden lopulta ottaen pidemmän korren.

      Ihan mukavaa luettavaa toki mutta lukijakuntaa taitaisi olla enemmän jossain Anna- tai Jaana- mitä niitä lehtiä nyt siellä junttilassa onkin.

      • 35Numball

        Taas resu veti pohjat, eihän nämä ole kuin naisen kipeitä pikku poikia, säälittävää...


      • KuivallaPakariin
        35Numball kirjoitti:

        Taas resu veti pohjat, eihän nämä ole kuin naisen kipeitä pikku poikia, säälittävää...

        Gogo-Sammumiskänni-Muistikatkonaintia-Krapulakalja.

        Tervetuloa rakkaat Pattayan ystäväni tänne.


    • 35Numball

      Eikö mitään kiihottavia leidarikertomuksia, näin aamuu heti yksi kiiitooos

    • Aviomiess

      No eipä Dillen prinsessatarina taaskaan muutamaa minuuttia kauempaa pysyny julkaisussa.

      Älä anna periksi Poju, muuten sun eöämäs säröilee ja pukkaa paniikkia.

      • Tero_Herttanen

        Hyvä aviomies hyvä! Joo se on kamalaa kun mies ja nainen touhuaa keskenään. Kannattaa poistaa jatkossakin ihmissuhdetarinat, ettei tule surullinen mieli kellekään. Kerran kuulin niin kauhean tarinan että siinä oli tisi ja pimpa.


      • Aviomiess
        Tero_Herttanen kirjoitti:

        Hyvä aviomies hyvä! Joo se on kamalaa kun mies ja nainen touhuaa keskenään. Kannattaa poistaa jatkossakin ihmissuhdetarinat, ettei tule surullinen mieli kellekään. Kerran kuulin niin kauhean tarinan että siinä oli tisi ja pimpa.

        En poistele, laita vielä kerran niin kopsaan sen jos ehdin ennen modea.

        Minä pidän ihmissuhdetarinoista, olet Herttanen rakentanut itsellesi väärän käsityksen minusta, mutta niinhän sinä rakennat kaikista jotka ei sinua miellytä.


      • 35NumBall
        Tero_Herttanen kirjoitti:

        Hyvä aviomies hyvä! Joo se on kamalaa kun mies ja nainen touhuaa keskenään. Kannattaa poistaa jatkossakin ihmissuhdetarinat, ettei tule surullinen mieli kellekään. Kerran kuulin niin kauhean tarinan että siinä oli tisi ja pimpa.

        Taidat olla hieman sosiaalisesti rajoittunut, reppana.


      • velivenalaine

        Kaikesta huolimatta Lerppa on suuri humoristi ja hän hallitsee selvästi myös itseironian, joka käy ilmi siitä kun Lerppa puhuu sosiaalisesti rajoittuneista.
        Milloin oot viimeksi jutellut jonkun muun kuin hoitajan kanssa?


    • 35NumBall

      Ah leidareita pitkin thaivaaseen. Taas

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      193
      5147
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      37
      4537
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      11
      3171
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      263
      3092
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      160
      3021
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      54
      2578
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1949
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      56
      1903
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      84
      1896
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1829
    Aihe