Onko sitä? Joka tie niin urainen että vaarallista ajaa kuten myös liukkauden torjunta. Penkat niin korkeat että ei näe risteyksistä tulla tielle.
Kuka on tiemestarina liikennevirastossa kenelle saisi suoran yhteyden ilman turhaa tienkäyttäjien linjaa kun sieltä ei saa mitää menemään perille.
Jospa loppuisi tuo ncc.n auraukset kainuussa tähän talveen
Paltamon ympäristön teidenhoito?
Tympääntynyt
2
349
Vastaukset
- Kaarle222
Vai ovat tiet Paltamossa uraisia? No, älä aja, hyvä ystävä, asfalttiurissa, vaan aja uran vieressä, sinä jäätikkäällä. Tällä tavalla säästät tietä ja renkaita. Uudet kalliit nastarenkaasi, tai paremminkin: renkaittesi nastat, eivät kulu asfalttia vasten, ja samalla nastat eivät syö uria asfalttiin. Voilá. Näin yksinkertaista se on, kun osaa. Neuvoni on valmis noudatettavaksi, eikä se maksa sinulle mitään.
- Ei-nämä-opi-koskaan
Kaarle222 on oikeassa, tyhmät urittaa meidän tiet ajamalla urissa ja aiheuttamalla asfalttiin vahinkoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.2335400Näin asia on
Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k233780Taas varoitusta lumesta ja jäästä
Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,182274Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E2832153Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast481411Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?
Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?1611269Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.
https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin1291160Örebro kuolleet lisääntyy.
Nyt n, 10. Mitähän vielä. Haavoittuneet?. Kuka on ampuja, salaisuus.1191003- 34930
- 196804