Paltamon ympäristön teidenhoito?

Tympääntynyt

Onko sitä? Joka tie niin urainen että vaarallista ajaa kuten myös liukkauden torjunta. Penkat niin korkeat että ei näe risteyksistä tulla tielle.

Kuka on tiemestarina liikennevirastossa kenelle saisi suoran yhteyden ilman turhaa tienkäyttäjien linjaa kun sieltä ei saa mitää menemään perille.

Jospa loppuisi tuo ncc.n auraukset kainuussa tähän talveen

2

401

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaarle222

      Vai ovat tiet Paltamossa uraisia? No, älä aja, hyvä ystävä, asfalttiurissa, vaan aja uran vieressä, sinä jäätikkäällä. Tällä tavalla säästät tietä ja renkaita. Uudet kalliit nastarenkaasi, tai paremminkin: renkaittesi nastat, eivät kulu asfalttia vasten, ja samalla nastat eivät syö uria asfalttiin. Voilá. Näin yksinkertaista se on, kun osaa. Neuvoni on valmis noudatettavaksi, eikä se maksa sinulle mitään.

    • Ei-nämä-opi-koskaan

      Kaarle222 on oikeassa, tyhmät urittaa meidän tiet ajamalla urissa ja aiheuttamalla asfalttiin vahinkoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 134
      3723
    2. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      82
      3214
    3. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      85
      2614
    4. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      7
      2416
    5. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      244
      2343
    6. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      39
      2206
    7. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      53
      1099
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      42
      959
    9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      948
    10. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      53
      839
    Aihe