Kuule, aiotko loppuelämän olla näin?

Viesti ei avautunut jouluna, poistin sen. En tiennyt, onko se todella sinulta.

Sinä tunnet sen yhteyden ja rauhan välillämme kyllä minä tiedän. Se ei katoa mihinkään. Olet rakas jokatapauksessa. Tiedät sen.

Olet opettanut minulle asioita. Minä uskon nyt. Minä en poukkoile, enkä pelkää enää. Minä tarjoan käteni, tartuit siihen tai et. Tahdon olla ystävä,llinen

Hyvää päivää pusitus pus 😍rakas kulta,
161180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Olihan se minulta <3

Äänestä
  • Mitä halusit sanoa viestissä noin pääpiirteittäin? Ei tarvitse tähän laittaa tietenkään, jos et halua. Voisitko siinä tapauksessa kuitenkin harkita laittavasi uudelleen viestiä.

    Äänestä

Ystävyys ei katoa, joskus siitä voi syntyä, myös jotain suurempaa.

Äänestä

Jos siitä lämpimästä tunteesta tulisi ystävyys, tuntuisi rakkaalta ystävältä, vaikka nyt tuntuu rakkaalta...niin jos rakas ystävä tai jotain sinne päin ☺️

Äänestä
  • Se olet aina ollut, mutta vuosi etäisyyttä.

    Äänestä

  • jaepätietoisuus kirjoitti:

    Se olet aina ollut, mutta vuosi etäisyyttä.

    Mitä tarkoitat? Tahtoisitko kertoa yleisesti hieman tarkemmin.

    Äänestä

  • Kaivattuni kyllä ymmärtää.

    Äänestä

  • Se on mahdollista enemmän kuin mahdotonta. Minäkin pidin aloitusta täysin selvänä. Silti havahdun siihen, että sähköpostilla viestittelijöitä voi olla paljon joulun aikaan. Hän kirjoittaa myös täällä palstalla täysin varmasti, olemme asian varmistaneet muuten. Olkoon tämä vielä vihjeenä, muuta en enää kirjoita hänestä.

    Äänestä

  • Ei se mennyt s-postiin.

    Äänestä

  • anteeksivaivasinsua kirjoitti:

    Ei se mennyt s-postiin.

    Ei ollut vaivaa. Harmi vain, etten ollut ajattelemasi ihminen. Flunssaisena sängyn pohjalla ei ole muuta kuin aikaa :)

    Äänestä

  • Parene pian, kiitos.

    Äänestä

Olikohan tämä kenties minulle? Kenelle osoitit viestisi aloittaja? Kaipaan erästä kultaista miestä, yhä vain ja tunne on juuri kuvailemasi. Mutta oletkohan hän? Emme ole vaihtaneet viestiä hetkern. Viimeksi silloin kun olit laivaseminaarissa(?)

Äänestä

Mitä tarkoitat kun sanot, ettet pelkää enää? Mitä pelkäsit ennen sitten? Tähän jos tulee oikea vastaus niin sitten on kissa nostettu pöydälle.

Äänestä
  • Pelkäsin tutustumista, että elämäni menee täysin solmuun. En luottanut häneen.

    Äänestä

Mitäs sitä nyt tehdään?

Äänestä
  • Niin...ehkä olisi hyvä sanoa, mitä ajattelee rehellisesti. Ehdotus tämä vain :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ToGoldenMan kirjoitti:

Viesti ei avautunut jouluna, poistin sen. En tiennyt, onko se todella sinulta.

Sinä tunnet sen yhteyden ja rauhan välillämme kyllä minä tiedän. Se ei katoa mihinkään. Olet rakas jokatapauksessa. Tiedät sen.

Olet opettanut minulle asioita. Minä uskon nyt. Minä en poukkoile, enkä pelkää enää. Minä tarjoan käteni, tartuit siihen tai et. Tahdon olla ystävä,llinen

Hyvää päivää pusitus pus 😍rakas kulta,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu