joukkotappelu

Oliko kukaan paikalla kun on ollut joukko tappelu abc:lä ? Oliko monta osanottajaa tappelussa? Mitkä oli tuhot?
145279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Marko löi Timoa ja Heikkiäkin lyötiin.Heikkiä puolustamaan tullut Sami löi vuorostaan Timon kaveria Hannua naamaan.ohi kulkeneet Santtu ja Aki, alkoivat vuorostaan lyödä Markoa.Samin vaimo Jaana, iski Timoa pahasti polvella poskeen.Ketä vielä lyötiin, tietääkö joku kertoa?

Äänestä
  • MÄÄ LÖIN KAIKKIA TURPAHAN.JA VERI LENSI.NY NYRKKI O KIPIÄ.SATTUU NIIN SAAKHELISTI.TÄYTYY MENHÄ SINNE TAKASHIN, KU VELI JÄI SINNE VIELÄ HUTKII PYSTYSSÄ OLEVIA.OMAN ARVIONI MUKAHAN SIEL O YL 600 TAJUTOONTA JA SATOJA SAIRAALASSA.MEITIN NAAPURI ALASTARON ERKKIKIN OL SIEL.TURPAHAN VAAN SITÄKIN.EI IKINÄ TARJOO KAFFEN KANS PULLAA.

    Äänestä

  • kun Heikin mummo pieksee nuorisoa käsilaukullaan.

    Äänestä

  • Löikö tiitunen alasimilää joka kaatui nissosen päälle ja nissonen horjahti österin alle? Ja Kaikilla ol paskat housus!

    Äänestä

Surf ja Sepi meni sihtalaan ladankone mopolla ja pojat rupes siitä heitä pilkkaamaan ja siitäkös Surf ja Sepi suuttuivat ja alkoi hirveä tappelu jonka kyl Öllölän pojat voitti. Poliisien kurvatessa paikalle Surf käynnisti ladankone mopon ja Sepi hyppäs kyytiin ja pojat ajoivat poliisia karkuun. Onnistuivat karistaa poliisit kannoilta ja ajelivat sitten Öllölän grillille syömään Joensuulaista.

Äänestä

Sen kun tappelevat vaan kylläksen ,jos on elämä siitä kiinni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä

Lehdessähän oli et joku nuori nainen oli alkanut heittää herjaa mustille miehille... Niin ne oli lopulta sit suuttuneet oikein kunnolla.. ja oli siinä ollut mukana muitakin suomalaisia...Heitelleet tuoleja, ja tuhkakupit oli myös lennelleet sunnuntainaamuyöllä siellä Siihtalan Abc:llä..

Äänestä
  • Muija otti vähän nokkiinsa kun mustat miehet ei olleetkaan siitä kiinnostuneita. Piti rueta huutelemaan.

    Äänestä

  • mikälie kirjoitti:

    Muija otti vähän nokkiinsa kun mustat miehet ei olleetkaan siitä kiinnostuneita. Piti rueta huutelemaan.

    Taisi musta mies olla viisas kun karttoi valkosta tautipersettä

    On sa paha kun on meikit valunu eikä kauppaa synny
    on perse levossa ja ei tuottamassa

    Kiitti tummat pojat ku pidätte eikkonne terveinä ettekä vie niille valkosta vaaraa

    Äänestä

  • mikälie kirjoitti:

    Muija otti vähän nokkiinsa kun mustat miehet ei olleetkaan siitä kiinnostuneita. Piti rueta huutelemaan.

    Joo no nyt kun poika et edes tiedä kenestä menet huutlemaan!Kannattaa käydä sille itelleen sanomassa niin saattaa tulla tukalat paikat.On nimittäin semmonen tyttö että ei kovin moni uskokkaan.Asennetta löytyy vaikka taltuttamaan isompiki poika.Että meeppä sille itelleen sanomaan niin pääsen vierestä nauramaan.HAH HAH HAA!!!

    Äänestä

Vai on siellä sana vaihdettu ja tönästy

Tulkaa rassukat Härmään nii saatta olle tappelus mukan
ei tuupita ja sanailla meillä lyärään ja pistethään puukulla

kaikki tää erestäpäin ihan pläsityste

ei jää epäselväks kuka teki ja mitä

Äänestä

joensuusta alkoi saman paskan jauhamisen vittu että te ootte tyhmiä.

Äänestä
  • tällä kertaa vaan oli oikeesti joukkotappelu huoltoasemalla, muutenhan toi jutun alku meni aika samalla tavalla.

    Äänestä

  • oikeesti kirjoitti:

    tällä kertaa vaan oli oikeesti joukkotappelu huoltoasemalla, muutenhan toi jutun alku meni aika samalla tavalla.

    huoh..ei paljoo hävetä olla taas joensuulainen..8/

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


abc:llä kirjoitti:

Oliko kukaan paikalla kun on ollut joukko tappelu abc:lä ? Oliko monta osanottajaa tappelussa? Mitkä oli tuhot?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu