Ei riitä että

Rakastaa https://youtu.be/6Rw_Ay-nwvE tässä ajatus
3203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mikä riittää?

Äänestä

Rakkaus on tunne ja tahto on liima.

Monet rakastaa mutta eivät tahdo taikka tahtovat hetken mutta kun uutuuden viehätys loppuu ja riitojakin ilmaantuu tahto loppuu

Pilvilinnat ovat riisuttu inhorealistisiin vaatteisiin

Tahdon lisäksi pitää ymmärtää toisiaan ja osata välittää toisenkin ajatuksista ja tunteista. Tehdä kompromisseja ja kohdella toista kuin toinen olisit sinä itse.

Jos et hauku, valehtele ja tule petetyksi itse/itsellesi mielelläsi niin älä silloin tee niin sille toisellekaan jota väität kovasti rakastavasi

Äänestä

Sympatiaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Päivänmiätelause kirjoitti:

Rakastaa https://youtu.be/6Rw_Ay-nwvE tässä ajatus

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu