Kuukautisten välissä vaan 15 päivää??

Miksi D:
Yleensä mulla on ollu suht. Säännölliset kuukautiset mut nyt viime kerralla tuli viikon liian aikaseen ja nyt vielä aikasemmin.. normaalisti mun kierto on n.25 päivää, on välillä ennenkin heitelly joitakin päiviä mut ei kyl näin paljoo. Ja oon16 mikäli joku miettii :[ mistä tämä mahtaa johtua?
1124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minulla oli tuollaiset oireet, kun oli piilevä klamydia. Jos tartunnan mahdollisuuksia on, niin sukupuolitautitestit kannattaa ottaa. Muuten yksittäinen satunnainen poikkeus kuukautiskierrossa ei ole vaarallista. Sinun ikäisellä vielä voi kierto heitellä helposti vaikkapa henkisten paineiden vuoksi. Joka tapauksessa tiheät kuukautiset aiheuttavat anemiariskin, eli kannattaisi käydä lääkärissä tai edes kysymässä terveydenhoitajalta lisäneuvoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fkrkrkr kirjoitti:

Miksi D:
Yleensä mulla on ollu suht. Säännölliset kuukautiset mut nyt viime kerralla tuli viikon liian aikaseen ja nyt vielä aikasemmin.. normaalisti mun kierto on n.25 päivää, on välillä ennenkin heitelly joitakin päiviä mut ei kyl näin paljoo. Ja oon16 mikäli joku miettii :[ mistä tämä mahtaa johtua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu