Tein taas saman havainnon kuin auemmin että aaayantapallossa ja Napsussa Tuin matkoilla on jatkuvasti halvemmat tarjoushinnat kuin millä he ko matkoja myyvät. Tjäreborgilla ja aurinkomatkoilla hinnat olivat samat. Tuilta tilatessa saa olla varovainen sillä hinta olisikin ollut e hengeltä 280 ekee korkeampi kuin Tantapallosta tai Napsusta ilmoitettu hinta josta oli linkki Tuin sivuille. Plen tähän törmännyt Tuin kohdalla aiemminkin. Yrittivät pistää Napsun ja Rantapallon piikkiin ko hintaeroa mutta tuntuu oudolta että hintaeroa on vain Tuin kohdalla.
Tui yrittää kusettaa
5
921
Vastaukset
- Anonyymi
Tui myy suomeksi opastettija matkoja kovalla hinnalla, mutta kun retkelle mennään ei olekkaa opastusta suomeksi. Meitä on monta suomalaista jotka on tilannut opastuksen suomeksi. Paikan päältä olisi saanut englannin kielisen opastuksen 5 kertaa halvemmalla. TÖRKEETÄ TOIMINTAA TUILLA.
- Anonyymi
Meille käynnyt myös samoin. Viimenen matka tuilla.
- Anonyymi
Saman olen kokenut Meksikon matkalla. Tui lupaa suomalaisen matkaoppaan retkelle eikä kuitenkaan olekkaan. Kun linja-autossa matkalla rupeamme moista ihmettelemään, selviää ettei suomalaista matkaopasta olekkaan. Tästsä vaiheessa ei voi muuta kun tyytyä moiseen. Takaisin hotelli ei kuulemma enään pääse, olemme muutenkin myöhässä. Ei kovin hyvää mainosta tuille
- Anonyymi
Luovuin Tuin matkoista jo pari vuotta sitten huijaamisten vuoksi. Käytän nykyään vain Aurinkomatkojen ja Apolloa tai sitten räätälöin itse koko matkan.
- Anonyymi
Eikös Tui ole venäläisten omistama yhtiö? Tarvitseeko ihmetellä jos petetään. Nyt jokaisen pitää asettaa kyseinen firma boikottiin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1671613
- 104941
- 75753
- 51645
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa17628ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40547Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m163501Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45498Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;189437- 26429