Kävin todetakseni tuon epäonnistuneen remontti räpellyksen. Onko hallilla enää siivoojia lainkaan, kun nukkaa ja näljää oli joka paikassa. Itse en ole ikämiehiä, mutta liukastua meinasin oitis pesutiloihin päästyäni. Eikö turvallisuus olisi ensiarvoisen tärkeää tällaisissa "uudistus" projekteissa?
Kuinka monta vahinkoa pitää sattua? Kenen on vastuu nyt kun asia on yleisesti mm. täälä keskusteluissa huomioitu?
Liukkaudesta varoittavia kylttejä ei näkynyt, eikä kaiteita seinissä, joista saisi tukea.
En uskalla hallia vanhuksille suositella, ellei välttämäti ole lonkkaproteesia vailla.
Montako lisämiljoonaa tarvitaan asioiden kuntoon saamiseksi?
Kuinka monta vahinkoa pitää sattua? Kenen on vastuu nyt kun asia on yleisesti mm. täälä keskusteluissa huomioitu?
Liukkaudesta varoittavia kylttejä ei näkynyt, eikä kaiteita seinissä, joista saisi tukea.
En uskalla hallia vanhuksille suositella, ellei välttämäti ole lonkkaproteesia vailla.
Montako lisämiljoonaa tarvitaan asioiden kuntoon saamiseksi?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Tärkeintähän on kuitenkin että rakentajat ovat saaneet rahansa. Julkisivu on ainakin massiivisen oloinen ja näyttävä, sisällöstä ei nyt niinkään väliä. Kyllä Hämeenlinnassa taas onnistuttiin.
Henkilökunnan ei pitäisi päästää alkoholin vaikutuksen alaisena olevia ihmisiä uimahalliin.
On se per.... että ei saada yhtä uimahallia kerralla kuntoon. Kukahan siellä kunnan virkamiehistä on munannut. Urakoitsija tekee niinkun tilaaja pyytää. Voi jeesuksen Kristus kun on tumpeloa ja välinpitämätöntä sakkia. Hävettää olla Hämeenlinnalainen.
On selvää että lattia on liian liukas. Varmasti halliyhtiön väkikin sen tietää. Mutta eihän juuri avattua hallia heti voi sulkeakaan, se pitäisi asiakkaiden ymmärtää.
Voisi kuvitella että lattian uudelleen pinnoitus tehdään kesätauon aikaan ja siihen asti toivotaan että mitään ei satu.
Hämeenlinna on kyllä kaupunki jossa mitkään kaupungin hankkeet eivät tunnu onnistuvan. Luettelo epäonnistumisista on kyllä jo surullisen pitkä!
Eikös tämä osoita että nämä valvovat virkamiehet olisi pitänyt vaihtaa semmoisiin jotka osaavat työnsä. ei olisi aikanaan valittu sopivia vaan päteviä. Se on Hämeenlinnassa vikana että politiikka on määrännyt nämä nykyiset virkamiehet, nyt maksamme siitä
Jos sä oot saanu suvultas ja kotikadulta 65 ääntä, oot ihan kelvollinen vahtiin mitä tahansa rakennusprojektia ja jopa johtamaan osakeyhtiötä. Ellet nyt persu oo.
Harmaat hämärät pesutilat, missä jouduin liikkumaan seinistä tukea hakien tosiaan liukkajden vuoksi, ja jyrkästi nouseville kapeille kaiteettomille lauteille jouduin nousemaan ja laskeutumaan alas konttaillen käsillä tukea hakien. Ei ole ajateltu ainakaan vähemmän ketteriä kylpijöitä, lapsille lauteet myös vaikuttavat pahoilta.
Kannattaa joskus poiketa hämeenlinnan uimahallissa niin näet millaista siellä on.
Ei ole hämärää eikä jyrkkiä lauteita
Oli se aika kiusallista katsoa, kun sekoilit siellä ympäriinsä ihan kännissä.
Niin ja se harmaa pyöreä astia siellä nurkassa ei ollut "disainikusilaari" niin kuin virtsatessasi huusit. Se oli pääaulan roskis.
Kirjaston remppa onnistuu rahaa varattu 10m€ , ei voi mennä pieleen
Plus kikkopäitten mällit lauteilla !
Siinä taas joku syrjäytynyt nuori kirjoitti. Mene siitä tietokoneelta ihmisten ilmoille. Nämä on justiin niitä koulukiusattuja, niinkun tämä edellinen kirjoittaja.