Etäisyydet voidaan ainakin heidän kohdaltaan poissulkea "mahdottomina".
Telluksellamme on tukikohdiksi sopivia tutkimattomia alueita paljonkin,
joten siitä saattaa koitua vaaraa myös esim. lentoliikenteelle.
Telluksellamme on tukikohdiksi sopivia tutkimattomia alueita paljonkin,
joten siitä saattaa koitua vaaraa myös esim. lentoliikenteelle.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Jos he ovat jo täällä,niin miksi heitä ei näy missään? Ovatko he kenties näkymättömiä?
Eivätkös nuo kykene muuttamaan muotoaan, olen jostain lukenut,
samoin kuin aluksetkin vaan yhtäkkiä voivat hävitä... tutkasta ja näkyviltä.
Jos ottavat ihmisen hahmon, ja kulkevat "muina miehinä/naisina" kaduilla.
Pitääkin alkaa seurata tarkemmin "ihmisiä" :D
Joo, ja ainakin joidenkin alukset kykenevät muuttumaan auton muotoon
kuten eräs tapaus suomessa osoittaa. Siinä jotkut oli ihmetelleet kun joku auto oli pysähtyny heidän kohalle ja panivat merkille kun ei autossa ollut rattia, eikä muutakaan ohjain systeemiä.
Taisi olennoilta unohtua ratti kun muunsivat aluksensa auton muotoon?.
Lisäks Keskuudessamme on asunut jo kuulema vuosituhansien ajan lisko-olentoja jotka kykenevät muuttamaan muotoaan. Esim. Arnold Schwarzeneggerin väitetään olevan yksi heistä
ja hänestä löytyykin paljon ns. reptilian videoita you tuubista.
Myös Engklannin kuninkaallisen perheen väitetään olevan avaruusolioita
jotka palvovat Jahvea muistaakseni.
Nämä jutut ovat niin kaukana parodiahorisontin tuolla puolen, ettei niihin voi kunnolla edes kommentoida. Joku jauholakki saattaa olla tosissaan tuotakin mieltä.
Kyllä tämän hetken pohjat vetää eräällä paranormaalilla foorumilla kertoillut asiat joiden mukaan CERN:in hiukkaskiihdytin on itse perkeleestä ja sillä on jo onnistuttu luomaan onnistuneesti demoneita. Salaa tietenkin. No, jotakin jutun tasosta osoittaa se että jopa kyseisen foorumin mode laittaa demoneista höpöttäjälle jauhot suuhun.
Samaisella foorumilla annetaan myös depressiosta kärsivälle "asiantuntijaneuvoja"...
Ilmeisesti Dan Brownin kirjasta filmatisoitu "Enkelit ja Demonit" on kiihottanut jotkut sellaiseen tilaan jossa Hollywoodin sadut muuttuvat omassa päässä todellisuudeksi. Kyseisessä filkassahan liikutaan Genevessä ja osa on kuvattu CERN:issä jossa päräytellään hiukkaskiihdyttimellä jotakin demonista antimateriaa tai pappismateriaa tjsp. Ja on mukana illuminaatit ja koko salaliittosetti.
Niitä on kotimaisia koosteiden tekijöitä kaikesta mahdollisesta. Siellä on käynnissä "Ken on kaikkein guruin skaba". Facebookissa on muutamia erittäin fanaattisia kisailijoita. En lue juttujaan samasta syystä kuin en lue Urantia- kirjaakaan. Liikaa ympäripyöreää sananhelinää ja liian vähän konkreettista tai ei lainkaan.
Luet ilmeisesti samoja sivustoja kuin eräs tuttavani, joka on tuttu minulle työn kautta. Kertoi juuri minulle CERNistä tuon saman ja muutamasta muusta, kuten nuorentavasta Medibed:stä ja uusista energioista. Kaikkien velat annetaan maailmassa anteeksi ja ruokaa ilmestyy kaappiin ajatuksen voimalla ja rakkaus täyttää sydämet.
Hyvin ystävällisesti sanoin hänelle että en voi ottaa kantaa tuollaisiin, kun en tiedä niistä mitään enkä oikeastaan halua lukeakaan, mutta jos näin olisi, niin mikäs sen hienompaa! Kehotin kuitenkin jättämään juomatta hopeavettä yhtään enempää.
Unelmoida saa nuoruudesta ja vauraudesta, eihän siinä mitään pahaa ole, mutta suotaavaa olisi että tuollaisia unelmia lietsova taho sisällyttäisi jonkinlaisia faktoja niistä mekanismeista, miten tuo homma toimii ja mielellään pieni vakuuttava demonstraatio, jotta saadaan esimakua.
Puhumalla ja kirjoittamalla ihmeistä, niitä ihmeitä ei tapahdu. Sitten kun jonkinlainen ihme tapahtuu, niin sitten siitä keskustelu käy aika paljon luontevammin ja sujuvammin ihmettä ihmetellessä ja tutkiessa.
Sen verran olen palstan skeptikoiden kanssa samaa mieltä, että on tässäkin maassa huru-ukkoja ja helppoheikkejä, jotka ovat joko sekaisin tai vedättäjiä kokonaan tai osittain, ja näistä saattaa olla joko harmia tai hyötyä riippuen tapauksesta. Nuo kun luottaa vaistoon ja onneen. Joskus seurauksena on jopa kuolema, kun taas joskus "ihmeparaneminen", joskus he tuovat sisältöä jonkun elämään ja joskus varmaan myös vievät.
"Riikosten" jutut ampuu niin yli meikäläisen kohdalla, että ei pysty kuuntelemaan lainkaan henkilöä, jolla on vastaus kaikkeen universumissa ja vieläpä pitkän kaavan mukaan. Joukossa on varmaan totuuksiakin, mutta se hukkuu siihen järjettömään epäloogiseen soppaan, jossa kaikki ihmiset ovat olleet edellisessä elämässä kuninkaita ja sotapäälliköitä sekä heidän rakastajattariaan ja sieltä kantaa sitten karma, kaikki syyt ja seuraukset tähän elämään.
Maapallolla eläneet yli 60 miljardia ihmistä kun eivät kaikki ole voineet olla entisissä elämissään pelkästään merkkihenkilöitä, kansanmurhaajia, suurmiehiä / naisia.
Sitten on taas hieman arkisempia "vaihtoehtoisia" asioita, joita pidän itsestäänselvänä että ne skulaa, kuten esimerkiksi akupunktio ja kannabisöljy. Kumpikin osaavissa käsissä ja oikeaan tarkoitukseen.
Sieltähän kuoriutuu pointti kerrallaan oikein kunnon skeptikko. Olet oikealla tiellä.
Miten ihmeessä hellakoukku onnistuu tässä?
Siis olemaan aina ja jokaisessa asiassa väärässä. Nytkin puhuu "60 miljardista" maapallolla eläneestä ihmisestä. Oikea määrä on n. 100 miljardia.
Jokainen fakta hellikseltä tuntuu olevan pielessä, saavutus sinänsä.
Linkki vielä tuohon:
http://www.prb.org/Publications/Articles/2002/HowManyPeopleHaveEverLivedonEarth.aspx
Taso on nykyään mennyt todella alas paranormaalilla plogilla. Katsoin tuon ketjun ja kyseinen mode tietysti haukuttiin sheepleksi ja ahdasmieliseksi, kun hän ei uskonut tökerösti kasaan kyhättyä videota. Eikä hän missään tapauksessa ole mikään skeptikko, vaan uskoo monenlaiseen paranormaaliin.
Foorumilla nykyään pyörivälle sakille ei tunnu kelpaavan edes alkeellisin lähdekritiikki. Ennen sitä kyllä harrastettiin foorumin puolella. Toiset uskoivat, toiset eivät ja asioista todisteista ja aiheista keskusteltiin. Henkilökohtaisuuksiin mentiin joskus, mikä oli tietysti ikävää, mutta homma pysyi enimmäkseen asiallisena. Pahimmat julistajat joko naurettiin ulos foorumilta tai ne eristettiin omaan sekoiluketjuunsa.
Ei mikään ihme, että nuo nykyaktiivit tuhosivat sutin foorumin. Ei tuollaisten kanssa jaksa kukaan vaihtaa ajatuksia. Tai ei sitä voi edes "vaihdoksi" kutsua, kun nämä vaativat kaikkia sokeasti uskomaan oman henkilökohtaisen harhansa täytenä totuutena ja jos et usko saat osaksesi vain solvauksia. Kun tähän vielä lisää rasistisen kirjoittelun ja törkeän antisemitismin, niin ei tuolla linjalla touhu kauaa jatku.
Kuka määrän tietää, kunhan vinoilette.
https://www.tiede.fi/artikkeli/kysy/paljonko_ihmisia_on_elanyt_maapallolla_tahan_mennessa
https://www.tiede.fi/artikkeli/kysy/paljonko_ihmisia_on_elanyt_maapallolla_tahan_mennessa
"Arviot vaihtelevat hieman sen mukaan, mitä väkiluku- ja syntyneisyysoletuksia käyttää, mutta yleensä laskelmat tuottavat 46-53 miljardia henkeä. Eikä arvio juuri muutu, vaikka ihmiskunnan katsoisi vanhemmaksi kuin satatuhatta vuotta. Koko ihmismäärästä runsaat 30 miljardia on elänyt 2000 viime vuoden aikana. Itse asiassa nykyinen 5,75-miljardinen väestö muodostaa yli kymmenesosan kaikista maapalloa kansoittaneista ihmisistä"
Arvio on näköjään kasvanut vuosi vuodelta samaten kuten arvio tähtien ja planeettojen määräarvioissa. Kiitos tarkistuksesta, mutta pointtini ei ollut nyt tuo lukumäärän eksakti tarkkuus tuossa tarinassa.
Ohoh, sama artikkeli löytyi, kiitos.
Mitään teoriaa alienien ja ufojen olemuksesta ei voida poissulkea
ilman sitovia todisteita, joita kukaan ei toistaiseksi ole esittänyt.
Ei sitäkään, että ufot ovat 2-luokan henkienergiaa , ja alienit 1-luokan
henkienergiaa.
Kumpikin muoto voi hetkessä muuttua kahteen olotilaan:
A) hengelliseen, joka on näkymätön, hajuton , mauton. ja aineeton.
(aineeton = gravitaatiokenttään reagoimaton)
B) aineelliseen, joka on näkyvä, haiseva , maullinen. ja aineellinen.
(aineellinen = gravitaatiokenttään reagoiva)
Hinaa se haiseva peräpääsi sinne liiteriin, noilla jonninjoutavilla höpinöilläsi.
Mene sinä aivoinvalidi sinne liiteriisi täyttämään jätesäkkejä
kuumalla ilmalla ja muista liimata ledit mukaan kun lentoon
lähetät.
Ufoille kun täytyy ehdottomasti saada se sairaiden aivojesi
vaatima "luonnollinen" selitys !!
Ja muuta etunimesi, ettei aivosairauttasi yhdistettäisi
minun persoonaani !!
Siinäpä mielenkiintoista juttua, skepottajat ei vain ymmärrä koska niillä ei taju riitä käsittelemään tämän videon aiheita.
https://www.youtube.com/watch?v=O0zGr7vjz24
Jaahas,taas kerran joku innokas skepojen metsästäjä avasi peräpäänsä,äsh,ei kun siis vähäsanaisen arkkunsa.Ja lopputulos on taas sitä itseään.Mutta suotakoon se heille koska on aina kivaa kun jotkut tulevat vähästä onnellisiksi.Se on lähes samaa kuin se,että antaa pikkulapselle tikkarin.
Noiden "muka skepojen metsästäjien" salattu unelma taitaa olla se,että he pääsisivät "avautumaan" Randille ja meksikolaispojille.