Vaikka tänne kirjoittaisi mitä niin ei voi olla varma kenestäkään, eikä mistään. Pitää saada se oma suu auki oikeassa elämässä. Puhua sitä mitä tarkoittaa, eikä jotain ihan muuta. Sit, kun oikeassa elämässäkin sotkee asiat oikein kunnolla niin ei sieläkään enää tiedä mitä toinen oikeasti tarkoittaa. Lopulta homma on niin solmussa, että sitä ei voi enää mitenkään selvittää, kun on lyönyt toiselle kapulan suuhun, että hänkään ei enää voi sanoa asiasta oikein yhtään mitään.
Mitä sanoa? Mitä tehdä?
Valittavaksi jää vain joku muu suunta, vaikka olisi oikeasti jotain muuta halunnut...
Sinne siis...uuteen elämään.
Mitä sanoa? Mitä tehdä?
Valittavaksi jää vain joku muu suunta, vaikka olisi oikeasti jotain muuta halunnut...
Sinne siis...uuteen elämään.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Palstalla tunnistelemalla voi sotkea asiat niin pahasti ettei irl ole enää sitäkään vähää. Lisäksi joukossa muita hämmentäjiä. Kannattaakin keskittyä sellaisiin parisuhteisiin jotka eivät ole palstan tai niiden asukkien kanssa millään tavalla tekemisissä.
Ei se olenkin kuoleman vakavaa.
Pitäisiköhän jo ilmoittaa poliisillekin tuollaisesta Audi-tyttö hurjastelistaja, jotta ajokortti lähti isännältäkin seuraavaksi 5-vuodeksi pois samalla?
Avatkaa tosiaankin suunne, ettei sivullisia sotketa juttuihinne. Edelleenkin olen sitä mieltä, että palstalla tyhmyys tiivistyy, lauma ihmisiä mesoo ilman järjen häivää. Keksivät toinen toistaan hauskempia juttuja ja nauttivat itse eniten omista kirjoituksistaan. Uskovat enemmän palstalla oleviin kirjoituksiin, kuin siihen mitä joku yrittää puhumalla sanoa. Ja kun puhut jollekin, voitkin sitten lukea sanomasi hetken päästä palstalta.
Ne minä- muodossa kirjoitetut "hauskat" jutut eivät ole pitemmän päälle hauskoja, sen tulevat kirjoittajat vielä huomaamaan. Jo nyt alkaa näkyä vaikutus. He muuttuvat kirjoitelmiensa kaltaisiksi, jos eivät jo ole muuttuneet. Heidän tarkoituksensahan on tietysti toisaalla, mutta eivät ne toimi niin, ne heidän ajatuksensa. Ne toimivat vain heidän omassa mielessään.
Pitäisiköhän opettaa tuota ilari sahamisestä vähän pelaamaan pokeria, jotta ei tarvitsisi lähteä joihinkin Suomen Selviyjiin?