Hei!
Tietäneekö joku onko Kuopiossa kevään mittaan häämessuja? Minulla olisi sellainen käsitys että maaliskuussa..?
Tietäneekö joku onko Kuopiossa kevään mittaan häämessuja? Minulla olisi sellainen käsitys että maaliskuussa..?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
tarkemmin 6.-7.3, peräniemen kasinolla vänärillä.
Molempina päivinä messut auki klo.10-17.
Liput aik. 7e.
Kohtuutonta pyytää asiakkailta maksua häämessuille. Varsinkin kun tapahtuma on pieni!
Kyllä se on järjestäjien ja näytteille asettajien
asia maksaa viulut.Maksammehan me nimisiin menijät kaikki ostokset!Wanhassa Satamassa järjestettiin aikoinaan messut eikä lippuja ollut.
Ottakaa esimerkkiä!
nuo liput eivät ole mitää kymmnetä euroa...
Seitsemän euroa nyt just ja just maksaa vielä..Toivot. ne messut ovat sit kans hyvät !
Siis nekö onkin sunnuntaista maanantaihin? Hölmöä.. Vai katsoinko kalenteriani aivan väärin..
Ilmoitus Penäniemen Häämessuista on viime vuotinen! Tämän vuotisista ei ole näkynyt ilmoituksia vielä.
ja ne ovat la&su !
Varma tieto !
Niin no mikähän se varma tieto on? Pvm??
Messut ovat kuulemma jo olleet ja menneet.. Viime viikon loppuna kaiketi(12-13.2). Kumma kun ei ollut enempää mainoksia. Mutta näin sanoivat Käherrystarvikkeessa torstaina..saakelis sentään.
jännevirran uudistalo järjestelee häämessuja ja ne oli just helmikuussa. heillä on myös joku hääopas mutta en tiedä saako sitä jos ei häitään pidä siellä paikassakin.
Rantasalmen Ruusuhovissa on ensi viikon sunnuntaina klo 11.00-17.00 häämessut.