Pitäisikö siellä jo reagoida?

shittiäinen

2

511

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siinä_kaikki

      On se vaan mitä erinomaisinta ettei Liperissä ei ole yhtään mieleltään sairaita "edustajia." Etenkään keskustapuoluesta sellaisia ei löydy yhden yhtäkään. Suurin osa lukijoita lienee samaa mieltä asiasta.
      mira.karjalainen on jostain syystä unohtanut kirjoittaa "soitanko poliisit" jota hän on käyttänyt ikään kuin varmisteena ja vesileimana omien, äärettömän älyllisten ellei peräti nerokkaiden sisällöntuottamisensa oleellisena osana.

    • Jossain_on_raja

      Kirjoituksesta on aiheellista lähettää nettivinkki poliisille, sillä jos tuo ei ole rasistista ja vihapuheista käyttäytymistä, niin mikä sitten!


      Rasistiset rikokset ja syrjintä
      Vihateoksi ja/tai -rikokseksi katsotaan tapahtumat ja rikokset, jotka kohdistuvat henkilöön tai omaisuuteen rotuun, ihonväriin, syntyperään, kansalliseen tai etniseen alkuperään, uskontoon tai vakaumukseen, seksuaaliseen suuntautumiseen tai vammaisuuteen perustuvasta vaikuttimesta tai niihin rinnastettavasta muusta vaikuttimesta. Yleisesti viharikoksella tarkoitetaan rikosta, jonka motiivina on ennakkoluulo tai vihamielisyys uhrin edustamaa kansanryhmää kohtaan. Teko voi kohdistua myös valtaväestöön suoraan tai esimerkiksi vähemmistöjen kanssa työskenteleviin tai sosiaalisessa kanssakäynnissä oleviin. Viharikos voi olla esimerkiksi rasistisin motiivein tehty syrjintä, laiton uhkaus, pahoinpitely, tuhotyö tai kiihottaminen kansanryhmää vastaan.

      https://www.poliisi.fi/nettivinkki

      Samoin palaute keskustan puoluetoimistolle on paikallaan. Mitä useampi lukija lähettää molempiin paikkoihin ilmiannon, niin sitä suurempi mahdollisuus on saada parannusta aikaan.

      [email protected]

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      28
      5148
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      64
      3055
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      12
      2940
    4. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      143
      2841
    5. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      20
      1619
    6. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      86
      1580
    7. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1556
    8. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      413
      1243
    9. Haluaisitko sinä

      Että välimme selkeäisivät vai tämäkö riittää sinulle?
      Ikävä
      68
      1120
    10. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      222
      1046
    Aihe