Anne Holmlund

Ex-ministeri Holmlund valittaa että on huono saada töitä ruiskukka suupielessä. Tulotkin kertyvät vain vuokrista pääomatuloina. Eiköhän olisi jo aika antaa Annelle etuilulupa leipäjonoon ettei vaan ala laihtua ruoan puutteessa. Sinne vaan Wahlmannin kanssa jonottamaan hyvää pullaa.
14361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Aktiivimalli puri omia?

Äänestä

Kannataisi varmaan Annen hakea työkyvyttömyyseläkettä.

Äänestä
  • Sehän saa sitä jo. Eikös ministerineläke ole työkyvyttömyyseläkettä?

    Äänestä

  • Mihin ministeri tarvitsee sopeutumiseläkettä? Mihin hän ei sitten sopeudu ilman rahaa?
    Ilmeisesti ei sopeudu pienentyneeseen palkkapussiin , joka on vieläkin moninkertainen tavallisen keskituloisen ansioihin verrattuna.
    Työttömyyteen sopeutuminen ei voi olla vaikeata, kun ei ole koskaan ennenkään tarvinnut töitä tehdä, jollei sitten kotitöitä.

    Äänestä

Eiks toi Anne ol Ulvilalaisii, Ei Ulvila ol viel Porii, vaiks Porilaine kaiken haluais omii tai lainail

Ulvilal o omaki keskustelualue suomi24:lla, jos porilaine ei tienny tai ymmärtän

Äänestä
  • Anne on ex-porilainen.

    Äänestä

  • Kyllä Anne on syntyjään Porilainen. Nainen voi lähteä Porista muttei Pori naisesta.

    Äänestä

Aktiivimalli on poistettava.

Äänestä

kaltaistensa joukossa..
yllätikö sinut...minua ei.

Äänestä

Ei ole helppoa entisenä pääluottamusmiehenäkään työpaikkaa saada , jos olet työsi hyvin tehnyt tuntuu tieto kulkevan työnantajille , kuin "mustatlistat" ennenvanhaan. Ei kuitenkaan ole mitään sopeutumiseläkkeitä , työmarkkinatukeen on tyydyttävän ansiosidonnaisen jälkeen , eli samassa asemassa kuin rivityöntekijätkin. Miksi kansanedustajilla pitää olla paremmat edut kuin tavallisilla kansalaisilla jotka heidän etujaan veroeuroilla rahoittavat ? Missä on kansalaisten tasa-arvo ja yhdenvertainen kohtelu , etuisuuksien saannissa ? Itsehän he ovat työnsä valinneet , vai liekö edes työtä , kaikkine lomineen ja vapaineen tuntuu lähinnä harrastukselta ja mitään vastuuta henkilökohtaisesti aikaansaannoksista ei edelleenkään heillä ole.

Äänestä

Eräille sitä on annettu mistä toiset näkee unia Hyvä ansio poistaa paineita kummasti, ja vielä kun on liukuva työaika ja moraali niin mikä ettei.
Kansan edustaminen on tuottoisaa puuhaa. Edustaa voi myös ilman julkisuutta ja luontaisedut juoksee. Oli sitten suomalaisella klubilla ryypiskellen tai luostolla nautiskellen milloin mistäkin.

Äänestä
  • Mutta ammattina kansanedustaja on loistava. Ei mitään pohjakoulutusta tarvita. Vain hyvät puhelahjat ja huono muisti. Ja paljon tyhmien äänestäjien ääniä. Kelpais kyllä mullekin.

    Äänestä

Ilman ruiskukkaa ei Anne olisi saanut mitään eläkettä vielä pitkään aikaan, kannattaisi muistaa asia ennenkuin kitisee ruiskukan haitoista ja toimeentulostaan ja ilman isä Ilmaria ei taitaisi olla vuokratulojakaan paljoa

Äänestä
  • Taitaa Ilkankin sijoituksista olla kohtuulliset pääomatulot Annelle. Mutta röyhkeys on synnynnäistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuisrukka-hampaissa kirjoitti:

Ex-ministeri Holmlund valittaa että on huono saada töitä ruiskukka suupielessä. Tulotkin kertyvät vain vuokrista pääomatuloina. Eiköhän olisi jo aika antaa Annelle etuilulupa leipäjonoon ettei vaan ala laihtua ruoan puutteessa. Sinne vaan Wahlmannin kanssa jonottamaan hyvää pullaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu